Kongres Bankowości Detalicznej

21-22 listopada 2018 odbędzie się XI edycja KONGRESU BANKOWOŚCI DETALICZNEJ.

Tegoroczny Kongres rozpocznie II Debata Gigantów Bankowości Detalicznej, w  której wystąpią Prezesi siedmiu największych banków detalicznych w Polsce. Tematem przewodnim debaty będzie pytanie: „Bankowość detaliczna – jak przygotować się na zmianę koniunktury?” Podczas dyskusji poruszone zostaną takie aspekty jak uwarunkowania  makroekonomiczne, presja na rentowność, ryzyko i stabilność sektora oraz konsolidacja sektora.

Program Kongresu dostępny jest na stronie www.kbd.projektekf.pl


Kongres Bankowości Detalicznej w ciągu dziesięciu minionych edycji stał się najważniejszą platformą merytorycznej dyskusji o perspektywach rozwoju bankowości detalicznej w Polsce. Kongres jest swoistym branżowym think tankiem obejmującym debaty, rekomendacje  i publikacje. Eksperci związani z  Kongresem uczestniczą także w międzynarodowych konsultacjach dotyczących bankowości detalicznej i przedstawiają stanowiska specjalistów z polskiego sektora bankowego.

Dorobkiem Kongresu są  m.in. rekomendacje dotyczące:
-    możliwości wyłączenia spod ustawowego systemu gwarantowania wysoko oprocentowanych depozytów (2011);
-    wykorzystania listów zastawnych jako bezpiecznego narzędzia zmniejszenia ryzyka wiążącego się z niedopasowaniem aktywów i pasywów sektora bankowego w Polsce (2013);
-    skutecznego budowania długookresowych oszczędności krajowych (2016);
-    wypracowania standardu i wdrożenia kredytowania opartego o stałe stopy procentowe  (2016);
-    międzysektorowej wymiany informacji o nadużyciach (2017).

Kongres w tym roku przenosi się do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Partnerem Generalnym Kongresu jest PKO Bank Polski.

Źródło: Inne

Artykuł z dnia: 2018-11-09, ostatnia aktualizacja: 2018-11-09 13:36

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.