Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział w czwartek PAP przed posiedzeniem komisji, że płk Grudziński jest fachowcem; i że zamierza powierzyć mu to stanowisko. „To były wiceszef BOR, odpowiadał wtedy za bezpieczeństwo podczas wizyt zagranicznych. Niestety został odwołany po zmianie rządu przez premiera Donalda Tuska” – powiedział PAP minister.

Macierewicz pytany, jakimi sprawami w SKW zajmie się nowy zastępca wyjaśnił PAP, że będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad dostępem osób do najwyższych tajemnic i certyfikaty bezpieczeństwa. Dopytywany, czy oznacza to przegląd wszystkich wydanych do tej pory przez wojskowe służby certyfikatów dostępu do tajemnic przypomniał, że już w 2007 r. mówił o ok. 700 tego typu dokumentach, które mogły być sfałszowane. „Ja nie jestem mściwy, ale pamiętliwy” – dodał.

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) powiedział PAP, że komisja - przy jednym głosie wstrzymującym pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę. "Zna specyfikę służb mundurowych, od roku jest doradcą szefa SKW, poradzi sobie na tej funkcji" - powiedział PAP Opioła..

Przewodniczący powiedział, że komisja zapoznała się z projektami budżetów wszystkich pięciu służb – SKW, SWW, CBA, ABW i AW, ale opinie w tej sprawie dla sejmowej komisji finansów publicznych podejmie na kolejnym posiedzeniu. Posiedzenie było zamknięte a dodatkowo po przeniesieniu obrad komisji do nowej sali w budynku S Sejmu dziennikarze nie mają możliwości oczekiwać na ustalenia posłów.

Zastępcę szefa SKW powołuje Minister Obrony Narodowej na wniosek szefa tej służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych.