Prokuratura: Rosyjskie sekcje ofiar katastrofy smoleńskiej nie utrzymywały najwyższych standardów

17.10.2016, 13:41; Aktualizacja: 17.10.2016, 13:56
Jarosław Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej

Jarosław Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiejźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Rosyjskie sekcje zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej nie utrzymywały najwyższych standardów; powstała dokumentacja medyczna nie może być pełnowartościowym dowodem - oświadczyła Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na pytanie RPO dot. powodów decyzji o ekshumacji wszystkich ofiar.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Leo(2016-10-17 14:33) Zgłoś naruszenie 04

  Złożenie ciał sześciu ofiar w niewłaściwych grobach jest wystarczającym powodem na sprawdzenie wszystkich pozostałych, które rosyjscy przyjaciele Tuska i Kopaczowej zalutowali w metalowych trumnach, .

  Odpowiedz
 • Valdemort(2016-10-17 22:19) Zgłoś naruszenie 00

  pierwszy w kolejce do ekshumacji - resztki Lecha,waga ochłapów ca. 30 dkg - w USA podlega to kremacji, a u nas będzie w plasterkach sprzedawane jako nekrorelikwia

  Odpowiedz
 • Memo(2016-10-18 00:08) Zgłoś naruszenie 10

  Konkluzja: niedbałe sekcje rosyjskie powodem strasznej katastrofy polskiej? Panie Pismak PAP-owy, pan napisze nową definicję słowa "nekrofilia", materiały już pan ma.

  Odpowiedz
 • monika(2016-10-18 11:12) Zgłoś naruszenie 00

  Naprawdę powinni niektórzy się leczyć. Pan Macierewicz chce odwrócić uwagę opinii publicznej. Przecież kluczowy były nie ostatnie sekundy, ale to co działo się wcześniej. To właśnie wtedy załoga poprzez dyr. Kazanę zwracała uwagę na złe warunki, dyrektor na to, że będą próbować lądować do skutku, załoga na to, że nie ma tyle paliwa aby próbować do skutku". Jakieś 15 minut przed katastrofą Kazana wszedł do kabiny pilotów i oświadczył że "Na razie nie ma decyzji Prezydenta co dalej robić", więc załoga próbowała jednak "do skutku". A jaki skutek był to wszyscy wiemy, podobnie jak wszyscy wiemy kto jest temu winien, dla jednych prawda jest niewygodna więc próbują ją ukryć wśród 1000 kłamstw i bzdurnych teorii Przeskalowanie wysokościomierza barycznego na wartość "uniwersalną", odczytywanie wysokości z radiowysokościomierza, ignorowanie TAWS-a, zejście poniżej uprawnień przez kpt. Protasiuka, brak wiedzy na temat obsługi systemów samolotu przez Protasiuka - na lotnisku bez ILS nie można "odejść w automacie. Doświadczenie z podróży do Tbilisi i kampania wyborcza Lecha. To są przyczyny katastrofy. Dlaczego nikt nie mówi głośno, że "obca" osoba przeszła z kabiny pasażerów poprzez salonik prezydenta chroniony przez BOR, weszła do kokpitu, przywitała się z załogą i odczytywała z wysokościomierza na stanowisku radiooperatora (kiedyś latał w kokpicie 5. członek załogi) wysokość. Ta osoba wiedziała z którego "zegara" odczytywać wysokość, a załoga nie protestowała

  Odpowiedz
 • LEMING(2016-10-18 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Dowodem na to że zbrodni w Katyniu dokonali Niemcy było to , że w kieszeniach ekshumowanych były niemieckie gazety. Dowodem na to , że w Smoleńsku był wypadek jest to , że nie chcą oddać wraku .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie