Terespolska ciuciubabka: Polska odsyła Czeczenów na Białoruś. Niezgodnie z prawem

autor: Sylwia Czubkowska, Michał Potocki24.09.2016, 10:00; Aktualizacja: 25.09.2016, 22:17
Terespol. Granica Panstwa z Bialorusia / Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Terespol. Granica Państwa z Białorusią / Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazetaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Orzechowski Agencja Gazeta

Minister spraw wewnętrznych grzmi, że nie pozwoli na wschodniej granicy na otwarcie kolejnego migracyjnego kanału do Europy. Straż Graniczna udaje, że nie słyszy, jak setki Czeczenów codziennie proszą o ochronę w Polsce. Gdyby słyszała, musiałaby ich odesłać do ośrodka dla uchodźców. A tak, niezgodnie z prawem krajowym i międzynarodowym, odsyła ich na Białoruś

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • zz(2017-06-16 12:44) Zgłoś naruszenie 10

    Czy to artykuł sponsorowany?

    Odpowiedz
  • as(2017-03-23 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    nagroda finansowana przez niemiecki nacjonalizn

    Odpowiedz
  • Henek(2017-03-23 12:33) Zgłoś naruszenie 10

    Oto nasz " Armia"dzielnych bojownikow o wolnosc , postep i demokracje: Czubkowska,Potocki, Milosz.Hadaj,Parafinowicz,Jedrzejewska i wielu jeszcze innych w odwodzie gotowych do duraczenia i mataczenia, a zaben z tych " asow" nawet sie nie zajaknie na temat naszego nowego " bohatera " narodowego pana sedziego Zurka ! Jak mam to rozumiec ze ich tak zamurowalo ? Marficie sie o biednych Czeczenow ? Nic was nie obchodzi polskie sadownictwo, polska rodzina ? Odwagi wam brak, czy moze - temat dla was za trudny i nie da sie go zmanipulowac ? No i tu wyszlo wasze zaklamanie i obluda He he he he he he ! Pozdrawiam szanownych manipulantow i propagandzistow Bardzo serdecznie !

    Odpowiedz
  • dodo(2017-03-22 11:41) Zgłoś naruszenie 10

    Na GP juz sa artykuly po ukrainsku. Czas przezucic sie na cos innego.

    Odpowiedz
  • Lex(2017-03-22 11:41) Zgłoś naruszenie 30

    Polska robi to robic powinna - strzeze swoich granic jak i zewnetrzynych granic UE. Grecy i Wlosi powinni przyjezdzac na szkolenia do PL, wowczas nie byloby problemu z "uchodzcami". Tak trzymac panie Blaszczak!!!

    Odpowiedz
  • Jacek(2017-03-22 00:55) Zgłoś naruszenie 60

    Ta nagroda to element walki przeciwko Polsce i chrześcijańskiej europie. Przyjmuje się że dziennikarz to człowiek inteligentny o szerokiej wiedzy, możliwościach dedukcyjnych i świadomy władzy swojego słowa. Dlatego ci dziennikarze nawet jeśli wykryli ten problem, to powinni go przemilczeć. Stawką tu jest przeciwdziałanie prywitywnej azjatyzacji i islamizacji Polski. Czyli, żebyśmy w Polsce żyli spokojnie na pokolenia do przodu. To wartość nadrzędna. Chwała polskiemu rządowi że nas broni, nawet być może używając jakoby nielegalnych środków.

    Odpowiedz
  • Jacek(2017-03-22 00:52) Zgłoś naruszenie 50

    Ta nagroda to element walki przeciwko Polsce. Przyjmuje się że dziennikarz to człowiek inteligentny o szerokiej wiedzy, możliwościach dedukcyjnych i świadomy władzy swojego słowa. Dlatego ci dziennikarze nawet jeśli wykryli ten problem, to powinni go przemilczeć. Stawką tu jest przeciwdziałanie prywitywnej azjatyzacji i islamizacji Polski. Czyli, żebyśmy w Polsce żyli spokojnie na pokolenia do przodu. To wartość nadrzędna. Chwała polskiemu rządowi że nas broni, nawet być może używając jakoby nielegalnych środków.

    Odpowiedz
  • Szej -hulud(2017-03-21 21:59) Zgłoś naruszenie 70

    No i redaktorku? Polacy nie chcą obcych. To chyba jasno wynika z poniższych komentarzy!!

    Odpowiedz
  • Bert(2017-03-21 20:48) Zgłoś naruszenie 90

    DGP to nie jest polska gazeta ,tylko p...na ekspozytura axel spriger.

    Odpowiedz
  • nastek(2017-03-21 20:16) Zgłoś naruszenie 120

    I szacun dla SG, nie ma wojny w Czeczenii ani na Białorusi, jesli uciekaja przed jakimis wymyślonymi prześladowaniami to Białoruś jest krajem bezpiecznym i tam powinni prosić o azyl.

    Odpowiedz
  • tak tak(2016-09-27 15:04) Zgłoś naruszenie 150

    Brawo SG!

    Odpowiedz
  • Białorusinka(2016-09-26 15:28) Zgłoś naruszenie 250

    Jako Białorusinka mieszkająca w Brześciu, mogę zapewnić Państwa, że ten artykuł jest stronniczy i ma mało wspólnego z prawdą. Po pierwsze, to nie białoruska kolej zarabia 5 tys. euro za jeden przejazd, a polska. Trasa jest obsługiwana przez PKP Intercity, i jak z pociągiem coś jest nie tak, to pasażery muszą czekać po kilku godzin, aż polska strona znajdzie kierowcę pociągu z wizą i wyślę go z nowym pociągiem. Po drugie, obraz biednych męczenników z Czeczenii jest mocno przerysowany. Otóż próba przeprowadzenia wywiadu, podjęta przez znajomych dziennikarzy: "Kontynuacja historii czeczeńskich uchodźców. Dzisiaj Czeczeni zaczęli krzyczeć, żebyśmy nie kręcili ich na kamerę. Zaoferowaliśmy nagrać ich ze strony pleców i zmienić głos, na co oni odpowiedzieli, że będą rozmawiać tylko wtedy, kiedy ich puszczą do Europy. Wtedy zaoferowałem: może kobiety coś powiedzą: - Kobiety u nas mają prawo głosu tylko w kuchni. Ale po pięciu minutach najbardziej śmiały z Czeczenów zaoferował dać komentarz na kamerę nie zakrywając twarzy za 50 euro. To wszystko, co musicie wiedzieć o czeczeńskich uchodźcach".

    Odpowiedz
  • Hans (2016-09-26 06:59) Zgłoś naruszenie 240

    Czeczenii tacy grzeczni nie są, daj im palec to całą rękę zjedzą, a nawet cały kraj.Bo gdzie są muzułmanie tam jest islam,tak oni twierdzą.Rosja jest duźa jak by chcieli to.znajdą miejsce spokojne dla siebie

    Odpowiedz
  • Zbyś(2016-09-26 06:35) Zgłoś naruszenie 200

    tadek popieram w 100%

    Odpowiedz
  • tadek(2016-09-26 06:18) Zgłoś naruszenie 312

    Otwozcie granice i zacznijcie ich wpuszczac a Polske zaleje miliony radzieckich arabow ,brawo pogranicznicy ,wydalic z Polski tego cwela co napisal ten artykul

    Odpowiedz
  • marcus22(2016-09-26 00:07) Zgłoś naruszenie 295

    Najgrozniejsi nie sa dla Polski uchodzcy ale tacy jak Sylwia Czubkowska I MichalPotocki , i wyciagnijcie konsekwencje wobec tych osob

    Odpowiedz
  • logik(2016-09-25 20:19) Zgłoś naruszenie 263

    żadnego tałatajstwa w Polsce! jestesmy po latach następnych dziobania w jewropejkim szambie z którego to miał płynąć sam miód ale tylko dla POprawnych POlitycznie tuskowych dupolizów więc nie możemy przyjmować kolejnych darmozjadów! więc panie Błaszczak masz Pan jaja i wszystko w tym temacie....

    Odpowiedz
  • ii(2016-09-25 13:43) Zgłoś naruszenie 262

    Jak to jest z tymi Syryjczykami.Jedna rodzina która dostała azyl w Polsce postanowiła wrócić do Damaszku bo stwierdziła że tam im będzie lepiej i Damaszek jest bezpiecznym miejscem.Dlaczego te hordy Syryjczyków nie sa kierowane do bezpiecznego Damaszku który jest stolicą ich kraju,tylko do Europy Czyżby w stolicy Syrii bano się że ten element wywoła zamieszki i terror i lepiej jest pozbyć się ich z kraju

    Odpowiedz
  • jerzor(2016-09-24 20:59) Zgłoś naruszenie 557

    I bardzo dobrze. Tak trzymać panie Błaszczak .

    Odpowiedz
  • x(2016-09-24 14:50) Zgłoś naruszenie 542

    Ze 2 lata temu w mediach opisywano przypadek Gruzinki która zgłosiła się do Polski jako uchodźca polityczny prześladowany w Gruzji. Polska ją przyjęła i skierowała do ośrodka dla uchodźców, gdzie pani oburzała się ze trzeba po sobie sprzątać. Następnie kobieta dwukrotnie popełniła przestępstwo imigracyjne próbując wyjechać nielegalnie do innych krajów. Po czym została wydalona. I okazało się ze w Gruzji da się z powodzeniem żyć i pracować. Ale napisała ksiązkę szkalującą Polskę jak to jej tu było źle. Wyjątkowo parszywa figura.

    Odpowiedz