Schulz dla "FAZ": Europa Środkowa zostawiła Niemcy na lodzie

15.09.2016, 23:25; Aktualizacja: 16.09.2016, 06:52
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zarzucił krajom Europy Środkowo-Wschodniej, że podczas kryzysu uchodźczego zostawiły ponoszące największe ciężary kryzysu Niemcy "na lodzie" .
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Mark(2016-09-16 22:58) Zgłoś naruszenie 10

    Jakoś polskie media , ale i UE nie nagłaśniają jak z potencjalnymi imigrantami z Afryki i Azji radzi sobie Hiszpania Straż graniczna po prostu strzela do łodzi i żąda opuszczenia wód terytorialnych Hiszpanii. Wspominał o tym w mediach RP jedynie Gadowski. Ja słyszałem w rozmowie od Hiszpana i Portugalczyka. Więc jak to jest? No i to zaproszenie Angeli z bukietem kwiatów dla imigrantów. Biznesmen z Niemiec tłumaczył mi jasno: my potrzebujemy tanią siłę roboczą i cenię za to Angelę.Sana zresztą w parlamencie Niemiec mówiła: starajcie się o dzieci obywatele Niemiec a nie będziemy mieć problemu z brakiem rąk do pracy, Czyli ich interes był głównym motywem działań Pani Kanclerz, skąd więc obciążanie nas i UE problemem który sami wywołali? Bo przerosło to skalę zjawiska i wyobraźnię polityków Niemiec i UE. I jeszcze jeden motyw otwarcia Niemiec na uchodźców: dalszy ciąg traumy po II wojnie światowej - winne Niemcy wobec Świata chcą zmiany wizerunku Niemiec w jego oczach. Niestety, nawet Grecy im to nadal wyrzucają, żądając odszkodowań finansowych za straty wojenne. A my? Mała Grecja mówi o setkach mld Euro, A gdzie nasz kraj Z 38% strat substancji materialnej kraju, 6 mln ofiar itd.

    Odpowiedz
  • Czy NIEMCY zostawią teraz EŚ na lodzie ... ?(2016-09-16 12:10) Zgłoś naruszenie 11

    "Europa Środkowa ... zostawiła NIEMCY na lodzie" . Nie ma się co dziwić ... to przecież Neo-BOLSZEWICY w myśleniu i działaniu. Choć nie ma się również co dziwić, że NIEMCY trochę przesadzili z tym ... OTWARCIEM się ***********

    Odpowiedz
  • abcd(2016-09-16 11:40) Zgłoś naruszenie 21

    Czy nie dziwi was fakt, że druga gospodarka w Europie opuściła UE? Zastanów się: czy to jest Europa, czy dyktatura ciemniaków?

    Odpowiedz
  • abcd(2016-09-16 11:30) Zgłoś naruszenie 30

    Niemieccy goście - niemiecki problem. Skoro Niemcom brakło odwagi, aby użyć pałek, gazu łzawiącego i armatek wodnych, to ani Polska, ani żaden inny kraj nie może być zmuszany do przyjmowania niemieckich gości, którym nie brakuje odwagi, aby mordować tubylców w celu wymuszenia realizacji ich "praw".

    Odpowiedz
  • sa(2016-09-16 10:22) Zgłoś naruszenie 40

    Przecież to była totalna pomyłka ,wielki błąd Angeli zapraszać ludzi bez kontroli ( z wepchanymi tymi kanałami terrorystami ISIS) z całej arabii i afryki ,nie uzgadniając tego z innymi , wręcz pokrzykując i tupiąc butem jak za CCCP-ludzi KC Moskwy.Panie Szultz czy Pan tego nie rozumie ???. Rosja zagraża całej UE, bo może w ciągu 7 dni być w Ardenach (nawet wg planów z lat 70-tych.) i co Pan wtedy ,też Pan tego nie wie???.

    Odpowiedz
  • gege(2016-09-16 09:23) Zgłoś naruszenie 80

    Nie przypominam sobie, żeby Niemcy kogokolwiek pytały czy zapraszać WSZYSTKICH.

    Odpowiedz
  • veto(2016-09-16 08:00) Zgłoś naruszenie 131

    Na lodzie to można zostawić kogoś z kim umawiamy się wcześniej co do działań i mamy na to zgodę partnerów. W tym przypadku Niemcy podjęli jednostronnie decyzję i w związku z tym nie ma mowy o pozostawieniu ich na lodzie ponieważ nie było żadnych uzgodnień.

    Odpowiedz
  • black hole(2016-09-16 07:14) Zgłoś naruszenie 100

    Schulz..! Go back to school! From propaganda to primitivism...idiot!

    Odpowiedz