Dziecko ze św. Rodziny nie płakało. Ktoś chciał wywołać dodatkowe emocje [WYWIAD]

autor: Klara Klinger08.04.2016, 09:00; Aktualizacja: 08.04.2016, 09:12
szpital lekarz

Środowiska feministyczne sprzeciwiają się zaostrzeniu ustawy aborcyjnej, której domaga się Kościół katolickiźródło: ShutterStock

Profesor Ewa Helwich, która prowadziła kontrolę w warszawskim szpitalu, mówi o tym, jak wygląda w Polsce legalna aborcja, gdzie jest granica między życiem i oznakami życia oraz kiedy należy je ratować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • Kaa(2016-04-14 19:36) Zgłoś naruszenie 30

    Żal mnie ogarnia, jak niewielu zrozumiało ten artykuł. Wiedzę z embriologii i pediatrii większość czerpie z ambony lub z własnych przemyśleń. Po co nam zespoły specjalistów do orzekania o takich sprawach skoro tylu mamy ekspertów na forach którzy wiedzą najlepiej ze matki babki brata konia siostry syn..... i bez żenady nie przebierając w słowach walą "ty wstrętna babo" do kogoś kogo wiedza merytoryczna w tym temacie jest o niebo większa od własnej. No ale co tam nauka, ksiądz i sąsiadka wiedzą że płakało, widziano również personel szpitala oddalajacy sie z podejrzanym odkurzaczem. I ufoludki.

    Odpowiedz
  • meg(2016-04-12 01:48) Zgłoś naruszenie 20

    Znajoma - poród płodu płci żeńskiej w 21-wszym tygodniu ciąży. Rokowania lekarzy - dziecko bez szans na przeżycie, a jeżeli to ciężkie uszkodzenia z rehabilitacją do końca życia. Rzezywistość - dziewczynka ma dziś 7 lat i jest rozwojowo na równi z rówieśnikami. Cud, ale jednak się zdarzył....

    Odpowiedz
  • taka prawda(2016-04-11 17:48) Zgłoś naruszenie 11

    Tak się dzieje jak prawo ludzkie rozmija się z Bożym, i nikt i nic tego nie uniknie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • manu(2016-04-10 17:55) Zgłoś naruszenie 73

    Zadyma z tym szpitalem celowo zrobiona żeby klepnąć zakaz aborcji. Jak to się zbiegło w czasie. Witajcie w piekle PiS !

    Odpowiedz
  • igor(2016-04-10 07:56) Zgłoś naruszenie 72

    Terlikowski znalazł sobie sposób na życie, opluwać wszystko i wszystkich. Nie wiadomo dlaczego chce być świętszy od papieża. Panie Terliwowski a może łopatę do ręki i zobaczy pan co to ciężka praca, wtedy rozum wróci na swoje miejsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • terminator(2016-04-10 04:49) Zgłoś naruszenie 28

    Nie wiem, czy pani powinna dalej pełnić swoje obowiązki Niby fachowiec, ale zupełnie pani zobojętniała, jakaś znieczulica, że jednak zabijane są niepełnosprawne dzieci, jak je pani nazywa. Niech może chociaz pani odpocznie, jest szansa, zeby wróciła ludzka wrażliwość. Czytając ten artykół aż boli bezduszność pani doktor. Dziecko nie jest własnoscią matki, nie jest niczyją własnośćią. Dlatego żadna kobieta nie ma prawa do zabijania dzieci. To nie jest prawo kobiety, kiedy tylko ona może podjać dezycję o pozbawieniu życia dziecka. Upośledzone dziecko jest traktowane jak wadliwy produkt. Przeraża obojętne zimno tej kobiety. Może to ze wzgledu na ilośc dokonanych zabiegów pozbawienia życia?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • raz(2016-04-10 03:03) Zgłoś naruszenie 34

    Jakie to ma znaczenie: płakało nie płakało? Bez jakiejkolwiek pomocy zostawiono maleńkie bezbronne dziecko. To są bestie a nie lekarze! POTWORNE!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alouette(2016-04-09 09:46) Zgłoś naruszenie 412

    Kobieto! Co Ty pleciesz! Masz jeszcze krzte choc zwyklej moralnosci w sobie? Jak ktos Ci bliski bedzie cierpial w chorobie, niech cie lepiej unika, bo jeszcze stwierdzisz, ze lepiej go zabić, niz pozwolic mu cierpiec. Niech te zabite dzieci nocami ci sie snia, moze zmadrzejesz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JK(2016-04-09 08:59) Zgłoś naruszenie 57

    Nie żyje człowiek, a wy zastanawiacie się płakało czy nie płakało !

    Odpowiedz
  • jorry123(2016-04-08 17:18) Zgłoś naruszenie 913

    nie kłam babo, nie kłam!

    Odpowiedz
  • Polibiusz(2016-04-08 12:21) Zgłoś naruszenie 917

    ble pisze "Tyle plugawych kłamstw i hipokryzji, które mają na ustach tak zwani obrońcy życia, trudno znaleźć gdzie indziej. Ten artykuł doskonale pokazuje ich moralność." A ja się boję moralności tych, którzy mówią, że aborcja winna być kwestią wyboru. Przecież nie ma absurdu, którego człowiek może nie pomyśleć, aby uzasadnić swoje postępowanie i poglądy. Horrendum! "Jeśli możemy zaakceptować to, że matka zabija swoje dziecko, to jak możemy mówić innym ludziom, by nie zabijali drugiego człowieka?" Matka Teresa z Kalkuty

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fala(2016-04-08 11:59) Zgłoś naruszenie 358

    Miałam 3 poronienia i jeden pochówek, ksiądz dominikanin z dużego miasta nie chciał się pomodlić nad moim umarłym dzieckiem, a lekarz nazwał go preparatem.W szpitalu klinicznym nikt mi nie pomógł załatwiać procedury. Jedynie pan obsługujący krematorium okazał szczere współczucie. Dla kochającego męża to nie było dziecko.Walczyłam o każdy dzień ciąży, choć wiedziałam, że dziecko jest chore. Jestem za umożliwieniem kobietom dokonywania aborcji, bo to musi być decyzja i tylko one są odpowiedzialne za ciąże. Mężczyźni precz od ustanawiania restrykcyjnego prawa!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polibiusz(2016-04-08 11:26) Zgłoś naruszenie 1314

    3. "Dziecko żyło jeszcze około miesiąca. Ostatecznie zmarło. Czy nie przedłużono mu cierpienia?" O wielu dorosłych można powiedzieć "cierpią i pożyją już niedługo" Dokąd taka barbarzyńska logika nas doprowadzi?

    Odpowiedz
  • Polibiusz(2016-04-08 10:56) Zgłoś naruszenie 2030

    1. "Przed porodem zgodnie z terminologią to jest płód. Po narodzinach mówimy o dziecku." 2. "gdyby to dziecko się urodziło zgodnie z terminem, żyłoby bardzo krótko." To można dobić? Dokąd taka barbarzyńska logika nas doprowadzi?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krytczny zamiatasz pod dywan(2016-04-08 10:25) Zgłoś naruszenie 2316

    Michał Dziekański z Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Tam znają sprawę (O sprawie poinformowali Fundację SOS Obrony Poczętego Życia pragnący zachować anonimowość pracownicy placówki. – Tego krzyku nie zapomnimy do końca życia – mówili) ________Przyjdzie czas to ujawnią, teraz te kanalie by ich zwolni i i pozamiatali pod dywan. Sprawa jest w prokuraturze i to jest najważniejsze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Robert(2016-04-08 10:15) Zgłoś naruszenie 1531

    Wstyd i hańba że szpital dokonujący uśmiercania dzieci nosi imię Świętej Rodziny, taki to juž katolicyzm w tej Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ble(2016-04-08 10:08) Zgłoś naruszenie 4822

    Tyle plugawych kłamstw i hipokryzji, które mają na ustach tak zwani obrońcy życia, trudno znaleźć gdzie indziej. Ten artykuł doskonale pokazuje ich moralność.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kanalie(2016-04-08 09:28) Zgłoś naruszenie 1941

    Nie zaprzeczajcie ludiom którzy potwierdzili wcześniej ten krzyk i płacz dziecka. Wybielanie Wam nic nie pomoże Jesteście bez serc i żadnej etyki, Brzydzę się takim postępkiem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz