statystyki

Kijów tylko dużo mówi o reformie

autor: Michał Potocki02.03.2016, 07:35; Aktualizacja: 02.03.2016, 08:36
Ukraina mapa

Wciąż nie uchwalono pakietu antykorupcyjnego.źródło: ShutterStock

Centrum ukraińskiego życia politycznego przeniosło się w tym tygodniu do Parlamentu Europejskiego. W ramach zacieśniania współpracy z UE do Brukseli przyjechało kilkudziesięciu ukraińskich posłów z szefem Rady Najwyższej Wołodymyrem Hrojsmanem na czele.

Choć skłóceni, robią dobrą minę do złej gry. A Bruksela nie ukrywa zaniepokojenia pełzającym kryzysem politycznym nad Dnieprem.

– Nie niepokójcie się zmianami ministrów, gubernatorów i premierów. Nasz naród politycznie dojrzewa. „Kryzys” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego czas decyzji. Dramatu nie ma i nie będzie – mówił Jurij Łucenko, lider klubu parlamentarnego Bloku Petra Poroszenki. Fraza „zmiany premierów” jest tu charakterystyczna, rozgrywka toczy się właśnie o fotel szefa rządu.

Głosowanie nad wotum nieufności wobec premiera Arsenija Jaceniuka zakończyło się w lutym jego wygraną. Słychać głosy, że sprawa został rozegrana zgodnie ze scenariuszem opracowanym przez premiera i prezydenta. Zgodnie z ukraińskim prawem wnioski o wotum nieufności można zgłaszać tylko raz na sesję parlamentu. Jaceniuk do września ma więc spokój.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie