Hadaj: Papiery Kiszczaka, czyli esbecki triumf zza grobu

autor: Marcin Hadaj18.02.2016, 07:33; Aktualizacja: 18.02.2016, 08:27
Marcin Hadaj

Marcin Hadajźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojciech Gorski

Kapitan Tadeusz Stopczyk, zasłużony funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, mówi w pewnej chwili tak: „Dzisiaj puszczamy z dymem całą naszą pieprzoną przeszłość”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (9)

  • to porażka(2016-02-18 20:05) Zgłoś naruszenie 100

    To nie tyle triumf bezpieki co sromotna porażka "elit" tworzących świat pookrągłostołowy. Nic dziwnego, że teraz jest jak jest, jak tacy ludzie tworzyli nowa pokomunistyczną Polskę.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-02-18 10:05) Zgłoś naruszenie 90

    Szafa Kiszczaka, to także dowód na uczciwość przy „okrągłym stole”. Ilu jego uczestników dygało przed generałem ze strachu? Tylko skrajni naiwniacy mogli wierzyć, że teczki z aktami wywożono i niszczono. Banda ówczesnych opryszków na pewno licznie kopiowała, ale przede wszystkim kradła sekretne papiery bezpieki,I to w czasach rządu Tadeusza Mazowieckiego. bo dobrze wiedziała, że w przyszłości, także tej najbliższej, będą warte wiele. I były.

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-02-18 23:08) Zgłoś naruszenie 42

    Świetny artykuł gratuluję.

    Odpowiedz
  • otgees(2016-02-18 10:54) Zgłoś naruszenie 43

    "Zawłaszczyli mentalność większości Polaków, wmawiając im, że świat nie był za komuny czarno-biały, ale szary..." Panie Autorze, czas zostawić Gwiezdne Wojny i pójść dalej, rzeczywistość jest niestety bardziej skomplikowana.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Co za kołtuństwo w tym artykule(2016-02-18 22:58) Zgłoś naruszenie 34

    Nie szukajcie dziś idiotów w narodzie p. HADAJ, bo to naród dziś Was uważa za IDIOTOW , którzy dorabiali wytrychy do rzeczywistości, a ta dziś skrzeczy i rehabilituje się za Was ,Prawdy nie da się zahadaiczyć. Jest tylko jedna i dziś się materializuje, wskazując jakie były media i post-funkcjonarjusze prasowi i medialni - to Wasze kołtuńskie i układowe zagrywki oraz przemilczanie prawdy niewygodnej dziś Was dyskwalifikuje jako redaktorów i dziennikarzy. .

    Odpowiedz
  • Tak oto ...(2016-02-18 11:31) Zgłoś naruszenie 23

    ... z filmowej fikcji , tzw. eksperci tworzą rzeczywistość.

    Odpowiedz
  • gosc(2016-02-20 19:31) Zgłoś naruszenie 02

    kto żył w tamtych czasach wie jak było !!!! szkoda, że kaczek i jego ekipa nie!!! no ale to nie jego brat siedział przy okrągłym stole??? może podobny ktoś???to nie jego zostawiono w betach u mamuśki a pozostałych internowano !!!to nie on z rodzinką dobrze bawił się w dzieciństwie kiedy inni walczyli o jakiekolwiek lokum??i pełen talerz??? bo ci wszyscy to gorszy sort a on z rodzinką i ekipą stał i stoi po właściwej stronie !!!a przepraszam, która to strona?? ps. Wałęsy nie lubie to nie znaczy, że chcę zmienić mu życiorys bo tak komus pasuje???żadne dokumenty pisane przez podejrzanych typów nie będą wpływały na moje poglądy!!!

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-21 00:17) Zgłoś naruszenie 00

    Co robiliście, dziennikarze 27 lat temu? Czy nie przekonywaliście Narodu o szkodliwości " polowań na czarownice" i konieczności zrezygnowania z rozliczeń? Macie w tym co się działo i dzieje swój niemały udział. Co bardziej egzaltowani z was, mówią o misji waszego zawodu, ja doznaję tylko zawodu tą misją.

    Odpowiedz