„Mamy tyle cukru w herbacie, ile mamy i musimy tak go zamieszać, żeby herbata była słodka dla wszystkich. Nie może być tak, że 3 mln 700 tys. dzieci ma słodką herbatę, a 3 mln ma gorzką” - uważa Neumann. Dodaje, że dziś na nadzwyczajnym zarządzie krajowym PO będzie dyskusja o 500+. „Zaproponujemy lepsze rozwiązanie tego, co proponuje PiS” - zapowiada szef klubu Platformy. Pytany o to, czy jest możliwość likwidacji 500+, odpowiada: „nikt nie zlikwiduje tego programu, jeżeli on już wejdzie i nie wyobrażam sobie, żeby jakaś partia w ogóle o tym mówiła”.

Rezolucja? „Schulz, szef KE i szef Europejskiej Partii Ludowej prosili nas, żebyśmy wstrzymali się z rezolucją do czasu raportu Komisji Weneckiej. Potrzymaliśmy stanowisko, że europosłowie PO złożą projekt rezolucji, ale zawierający treści Komisji Weneckiej” - odpowiada Sławomir Neumann.

Dodaje: „w marcu na sesji PE będzie dyskusja o rezolucji i my ją poprzemy”. Zdaniem szefa klubu PO, minister Waszczykowski i marszałek Kuchciński blokują Platformie spotkanie z Komisją Wenecją, która przyjeżdża w poniedziałek do Warszawy.

„Panowie mówią, że Komisja nie ma na to czasu” - mówi gość RMF FM. „Dokumenty z prawdziwym opisem sytuacji w Polsce, przygotowane przez PO i tak trafią do Komisji Weneckiej” - zapowiada Neumann. Kandydat Platformy na prezydenta? "Zdaniem PO ważniejsze jest odsunięcie PiS-u od władzy" - odpowiada gość RMF FM. "Platforma ma dobrego kandydata na premiera - Grzegorza Schetynę" - uważa Neumann.