statystyki

Naimski w rządzie pełnomocnikiem ds. energetyki. Bo tak kazała Europa

autor: Adam Sofuł22.12.2015, 07:35; Aktualizacja: 22.12.2015, 08:29
Naimski

Naimski ma opinię kompetentnego w kwestiach energetykiźródło: Newspix

Do końca roku powstanie urząd pełnomocnika ds. strategicznej infrastruktury energetycznej w randze wiceministra w KPRM.

Funkcję tę ma pełnić Piotr Naimski. Oznacza to powstanie kolejnego stanowiska w administracji odpowiedzialnego za kwestie związane z energetyką.

Pełnomocnik będzie powołany do końca roku bądź na początku przyszłego – powiedział dziennikarzom w Sejmie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Ujawnił również, że w sprawie obsady tego stanowiska toczą się zaawansowane rozmowy z Piotrem Naimskim. Sam zainteresowany nie chciał komentować tych doniesień. – Na ten temat porozmawiamy po 1 stycznia – powiedział DGP.

Ta kandydatura nie budzi zaskoczenia – Naimski uchodzi za jednego z bardziej kompetentnych parlamentarzystów, jeśli chodzi o kwestie energetyczne. – Trudno byłoby w Sejmie znaleźć bardziej odpowiednią osobę na to stanowisko – komplementuje Naimskiego jego klubowy kolega Andrzej Jaworski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. energii i Skarbu Państwa. – To kompetentny człowiek, dobrze przygotowany do tej funkcji – zgadza się z taką oceną były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Ma jednak wątpliwości co do konieczności tworzenia nowego urzędu. – Trochę się obawiam mechanizmu powoływania kolejnych pełnomocników, bo zgodnie z konstytucją odpowiedzialność za dany dział ponosi minister – powiedział Janusz Steinhoff.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie