W oświadczeniu wystosowanym przez ugrupowanie do mediów czytamy, że przyczyną były "niejasności w oświadczeniu majątkowym posła. Pomimo wielokrotnych próśb, Kobyliński nie przedstawił Klubowi stosownego wyjaśnienia". Wszystko wskazuje na to, że Kobyliński zasili Nowoczesną. W nieoficjalnych rozmowach z IAR potwierdzili to przedstawiciele prezydium klubu partii.

W oświadczeniu Kobyliński ujawnił majątek wartości niemal dwóch milionów złotych. "Mimo to pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 złotych. Udzielił także pożyczki na kwotę 170 tysięcy złotych oprocentowaną na 1,5 procent" - czytamy w komunikacie ruchu Kukiz'15.

Paweł Kobyliński w wyborach parlamentarnych w 2015 roku wystartował do Sejmu w okręgu gliwickim z pierwszego miejsca na liście Kukiz'15. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 13 905 głosów. W Sejmie zasiada w komisjach: Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Jutro w sprawie politycznego transferu Kobylińskiego ma się odbyć briefing prasowy partii Nowoczesna. Byłoby to pierwsze przejście z posła z jednego klubu parlamentarnego do drugiego w bieżącej kadencji.