Poseł Jarosław Zieliński uważa, że publikację aneksu zablokował Bronisław Komorowski, który pełnił urząd prezydenta przez ostatnie pięć lat. Poseł PiS przypomniał, że wcześniej orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nakazało korekty w aneksie a potem przerwana tragicznie prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie mogła dokończyć tej sprawy.

Jarosław Zieliński dodał, że poza ograniczeniami wynikającymi z bezpieczeństwa państwa "to, co zgodnie z przepisami powinno być ujawnione nie ma przeszkód aby wreszcie takim się stało".

Według posła PiS nie ma nic zaskakującego, w tym, że Antoni Macierewicz poruszył teraz temat likwidacji WSI ponieważ jest to sprawa jego ważnej i rzetelnie wykonanej misji.

Według posła Jarosława Zielińskiego w Polsce od 25 lat nie została załatwiona stała lustracja polityczna i ekonomiczna ludzi, którzy są przy władzy. Dlatego, jak powiedział poseł PiS, wciąż nie wiadomo "kto skąd przychodzi, kto jest kim i kto z kim był powiązany", co według niego dotyczy także powiązań ze współczesnymi służbami spoza Polski.