Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak liczy na to, że Polsce uda się przekroczyć barierę miliona zwiedzających. Pomóc w tym ma szeroka promocja polskiego sektora rolno-spożywczego. Zaprezentowane zostaną eksportowe produkty pochodzące od producentów owoców, warzyw, wyrobów wędliniarskich i nabiału oraz ziół i herbat.

Hubert Królikowski z resortu gospodarki przypomina jednak, że we Włoszech promujemy nie tylko naszą żywność. Podczas dnia polskiego szeroko zaprezentujemy się również z innych stron. Innymi zaplanowanymi przedsięwzięciami będą: występy kuglarzy czy wojskowa parada. Wizytę w Pawilonie Polski uświetnią również polscy artyści, którzy na scenie przed budynkiem przez cały dzień prezentować będą bogaty program muzyczny.

Zwieńczeniem oficjalnych obchodów Dnia Polski będzie koncert galowy Orkiestry Warszawskiej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka i pianisty Andrzeja Wiercińskiego na jednej z najsłynniejszych mediolańskich scen muzycznych - Auditorium di Milano.

Polski pawilon na Expo doskonale promuje się w internecie. Jest w ścisłej czołówce pod względem aktywności na portalach społecznościowych. Wiadomości o jego wydarzeniach trafiają do 100 milionów osób.