Drzewiecki: Politycy nas ograli

autor: Rafał Drzewiecki08.09.2015, 07:06

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • junior(2015-09-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

  jakoś nie pojawiały się takie analizy w prasie i w mediach elektronicznych przed referendum. Nie było takich debat w mediach w porach dużej oglądalności, jak ważne jest przełamanie swojego lenistwa i pójście na referendum, aby pokazać politykom, że powinni nas traktować podmiotowo bo dysponujemy dużą siłą, którą daje ogólnopolskie zjednoczenie się w danej sprawie. Media na co dzień nie uczą, jak ważne jest zjednoczenie się w danej sprawie tylko uczestniczą w tej samej grze ogłupiającej bo to daje łatwy zysk, więc do głosu dochodzi nasze lenistwo z którego bierze się bierność.
  Nie było wezwań: zrób na złość politykom i pójdź na referendum, pokaż swoją siłę. Na wybory też nie pójdziemy, bo wygra lenistwo i brak wiedzy, jak poprzez pokonanie swojego lenistwa możemy pokazać czy jesteśmy silnym społeczeństwem i chcemy być podmiotem, czy stadem baranów, których łatwo zaprowadzić na rzeź.

  Odpowiedz
 • żenada(2015-09-09 00:10) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda nawet gadać. Pokazaliśmy że tylko narzekać umiemy.

  Odpowiedz
 • REALISTA(2015-09-08 23:02) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wskazujcie winnego B. Komorowskiego. Jego sztab, a może i on sam, kiedy zorientował się, że mu kiepsko idzie w kampanii szybko, na kolanie wymyślono " koło ratunkowe" w postaci referendum dając pytanie które w ich mniemaniu może przyciągnąć głosujących - o łożenie na partie z budżetu i odbierające wszechmoc urzędom skarbowym, a aby przyciągnąć choć garstkę głosujących na Kukiza wstawiono pytanie o JOW-y. Ale to rozpatrywane było przez " najszlachetniejszych wybrańców narodu, stojących na straży konstytucji, wszystkowiedzących, mających jako zadanie naprawianie błędów władzy wykonawczo- ustawodawczej" 100 dobrze opłacanych z budżetu panstwa, mających do dyspozycji potężny aparat administracyjny i możliwości korzystania z ekspertów, SENATORÓW z czego ponad 50 wyraziło APROBATĘ dla tej zabawy w referendum. Czy nie ponoszą odpowiedzialności za wywalenie 100 milionów z budżetu ? Czy tak im łatwo szastać wspólnymi pieniędzmi ? To dlaczego na nich nie wylewa się żalu tylko na jednego, który chciał ratować swoją pozycję ? Im tak łatwo wybaczamy ? Moim zdaniem to są główni winowajcy bo nie wykonali podstawowego swojego obowiązku - nie przewidzieli skutków swojej decyzji tak ekonomicznych jak i politycznych. Czy nie czas poważnie rozważyć rozwiązanie, likwidację tej instytucji ?

  Odpowiedz
 • Ali(2015-09-08 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  No właśnie.Politykom na rękę był ten nieliczny udział Polaków w referendum.Jak mieli nas namawiać,skoro były to pytania na ich niekorzyść?Szkoda,że wielu z nas nie tylko nie chciało się iść,ale i pomyśleć.Niestety.Moje sumienie jest czyste-obowiązek obywatelski został spełniony.

  Odpowiedz
 • Leo(2015-09-08 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  Obywatele przegrali, bo tak chcieli. Nikt im nie nakazywał wybierać prostackiego prezydenta, czy partię oszustów, kłamczuchów i złodziei.

  Odpowiedz
 • obywatelka(2015-09-08 09:12) Zgłoś naruszenie 00

  Sama prawda, nIestety.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie