Prezydent podkreślał w radiowej Jedynce, że przemysł zbrojeniowy powinien być ważnym elementem polskiej gospodarki. "Mamy bardzo dobre tradycje jeżeli chodzi o przemysł zbrojeniowy i to nie jest tak, że my powinniśmy kupować broń wszędzie na świecie" - stwierdził. Dodał, że wiele rodzajów broni powinniśmy produkować w Polsce. "W naszym kraju, żeby pieniądze zarabiali nasi rodacy, polscy pracownicy, tak żeby one trafiały do polskiego budżetu" - mówił. Stąd wynikają - jak się wyraził - nie tylko jego "ale i innych wątpliwości dotyczące tego przetargu na helikoptery od samego początku".

Minister obrony Tomasz Siemoniak przekonywał wczoraj w radiowej Jedynce, że przetarg jest prowadzony prawidłowo. "Postępowanie się nie zakończyło, do jego zakończenia dużo kroków, jest prowadzone rzetelnie, uczciwie i przejrzyście. Nie mylmy faktu, że ktoś przegrywa i odpada w postępowaniu, z tym, że to jest jakaś nieprawidłowość" - mówił szef MON.
W przetargu na śmigłowce MON odrzuciło z powodów formalnych oferty PZL Świdnik i AgustaWestland oraz konsorcjum Sikorsky Aircraft i PZL Mielec.