"To politycy muszą odbudować szacunek obywateli do siebie i szacunek obywateli do polityki" - przekonywał Andrzej Duda. Jak dodawał, zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko słowa, ale liczy na to, że kolejne lata przyniosą zmianę w tej kwestii.
Prezydent podkreślał również, że jego ambicją jest przynajmniej rozpoczęcie głębszych zmian w dziedzinach, które - jak mówił - wymagają naprawy. Wskazał tutaj na ubezpieczenia społeczne i służbę zdrowia. "Jako prezydent chciałbym dać sygnał i chciałbym tych ekspertów zgromadzić, żeby rozpocząć pracę" - zaznaczał. Andrzej Duda mówił też, że jego najważniejszą ambicja jest podniesienie poziomu życia Polaków, szczególnie tych w trudnej sytuacji finansowej. "To są moje ambicje, to są także moje zobowiązania wyborcze i tak jak już mówiłem wcześniej zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby ich dopełnić" - mówił prezydent do setek mieszkańców Suchej Beskidzkiej.
Jutro Andrzej Duda będzie kontynuuował swój objazd po kraju. Odwiedzi Jędrzejów i Zochcin w województwie świętokrzyskim.