Petru: Państwa nie stać na finansowanie wcześniejszych emerytur

27.05.2015, 16:25; Aktualizacja: 27.05.2015, 16:27
Ryszard Petru

Ryszard Petruźródło: Newspix
autor zdjęcia: FOT.TEDINEWSPIX.PL

Ryszard Petru krytycznie o emeryturze po 40 latach pracy. W niedzielę na warszawskim Torwarze odbędzie się kongres założonego przez ekonomistę stowarzyszenia NowoczesnaPl.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • anders(2015-05-28 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czas najwyższy na partię - która zgromadzi troche trzeźwo myślących ludzi, która przyciągnie specjalistów oraz obnaży smierdzący populizm i lizidupstwo pozostałych partii politycznych. Trzymam kciuki
    Kierunek - pozbywanie się świętych krów.

    Odpowiedz
  • sum(2015-05-28 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrac UBekom.

    Odpowiedz
  • Z taką gadką ...(2015-05-28 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    ... to nawet 1 % nie będzie miał.

    Odpowiedz
  • Polak(2015-05-28 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie - spójrzcie tylko w te wredne jego oczka. Jak można podważać rozwiązanie, emerytura za staż pracy. Przecież to jedyna sprawiedliwość. Wiek tu nie powinien mieć nic do rzeczy. Lata pracy - lata składkowe - to powinien być warunek emerytalny. Ktoś kto przepracował 40 lat powinien mieć uprawnienia emerytalne. I żeby była jasność - tacy ludzie odkładali przez 40 lat - więc niech p.Petru nie pisze głupot. Nikt tu łaski nikomu nie powinien robić i . To są nasze pieniądze, odkładane z naszych poborów. Mówienie o finansowaniu przez Państwo jest przekłamaniem. Wydaje mi się, że każdy człowiek rozumny to wie - a Pan Petru (ekonomista) plecie bzdety. Kto w to wierzy? nawet on sam w to co mówi - nie wierzy.

    Odpowiedz
  • okradziony i oszukany przez własną ojczyznę!(2015-05-28 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Mojej emerytury P.P.nie musi finansować Panie Ryszardzie Petru! Z mocy ustawy o ubezpieczeniach społecznych byłem zmuszany przez pona 40lat odprowadzać składki do ZUS A TERAZ MÓWIENIE O DOFINANSOWANIU MOJEJ EMERYTURY JEST ZWYKŁYM DRAŃSTWEM p.RYSZARDZIE PETRU! A czy Pan panie Ryszardzie Petru i wjakiej ilości płaci składki do ZUS? Gdy Pan panie Ryszardzie Petru zgromadzi w ZUS składki przez ponad 40 lat tak jak ja to wówczas możemy porozmawiać o naszych emeryturach! Wszystko inne jest draństwem bo ja byłem zmuszony płacić składki z mocy ustawy!

    Odpowiedz
  • Ja ja(2015-05-28 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    Papa don't preach.

    Odpowiedz
  • Kalarepa(2015-05-27 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Petru , Panie Petru , krótkie majtki , to nie przepustka do Faterlandu . Pan coś mó, wisz , Pan coś gubisz , Pan się wnet zagubisz .

    Odpowiedz
  • ASentiolog(2015-05-27 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Rozczulił mię Pan , myślołżech , że na księżycu rośnie mech , a tu ni wyśto są z innej wsi .

    Odpowiedz
  • oki(2015-05-27 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    A na taka opcje nas stać etat posła plus etat w firmie plus zlecenia np wykłady na uczelni plus emerytura i to wszystko dla jednej osoby

    Odpowiedz
  • panie petru nie gmatwaj pan złodziejskiej afery z(2015-05-27 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    OFE wraz z balcerem i górą oraz hausnerem.Ludzie już nie wybiorą podkomuszych dziadków---nigdy--takż nawet 30 mln.zł wam nie pomorze.Przyszłe wyniki wyborów już znam PIS,Kukiz i PO po 30%,...10% na pozostałe partie.Zaden bałwan polski i polaków nie będzie okradał...

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2015-05-27 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzmy szczerze najlepszym wzorcem społeczno-gospodarczym dla naszego kraju są Filipiny.
    Emerytura w wieku 67lat to etap przejściowy, tak jak etapem przejściowym, jest 23% VAT
    Budowaliśmy drugą Japonię, nie wyszło. Obecne ambicje są na miarę potrzeb zbudujemy drugie Filipiny

    Odpowiedz
  • liczydlo(2015-05-27 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować przywileje i młodych emerytow, bo pobierają emerytury i dalej pracują ,powinno być albo praca albo emerytura i dla wszystkich wystarczy

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2015-05-27 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    petru ty idioto...nigdy nie wejdzeje do sejmu rencisci nie popra go, nigdy...

    Odpowiedz
  • D.Str(2015-05-27 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    A POLSKĘ STAĆ NA FINANSOWANIE UBECKICH EMERYTUR ?

    Odpowiedz
  • zirytowany(2015-05-27 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Na wypowiedz pana Petru a stać jest na finansowanie pseudo firm ZPCh swoich kolesiow ktorzy nabijaja swoja kiese wykorzystojąc osoby 50 -60 letnie ktorzy są schorowani mający po 40 lub więcej lat pracy których po przepracowaniu tych lat niestać na wykupienie leków ludzie wypowiedzieli sie w wyborach prezydenckich i jeszcze wypowiedzą się w jesiennych więc niewypowiadaj się Cwaniaku mam przepracowane 46lat 62zycia ,17lat w warunkach szkodliwych ale 13przed 1999r. jestem inwalidą straciłem wzrok na jedno oko podczas praktycznej nauki zawodu za komuny w 1968r.zadnego odszkodowania ,renty nikogo o nic nie prosiłem w tym roku złożyłem wniosek na emeryturę odmownie bo niemam 15lat tylko13 przed1999r czyli mam pracować na złodziejirzeczpospolitej do67lat pomyśl panie Petru i sie nie wypowiadajzirytowany

    Odpowiedz
  • mały, szybki rachuneczek (bez liczydełek)(2015-05-27 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jak by tak przetrzepać kieszenie i konta tym złodziejom, co zrabowali i wyprzedali kraj, to nie 100 mld na emerytury by uzyskał, ale cały deficyt by zasypał i jeszcze by na spory kopczyk wystarczyło! Kumasz Pan?, Panie Petru? Dołączysz się Pan do tego POdliczenia?

    Odpowiedz
  • mich-nik(2015-05-27 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Pseudo-ekonomista POtrafi wypowiadać się na każdy temat. Już mieliśmy
    Podobnego o nazwisku BALCER który zamiast schładzania gospodarki POwinien schładzać swój
    ŁEB.
    Czym większy krętacz tym bardziej prze do koryta.
    Na POhybel z takim towarzystwem

    Odpowiedz