William i Kate złożą na Ground Zero hołd prawie trzem tysiącom ofiar al-Kaidy, w tym 67 obywatelom brytyjskim. Media donoszą o wielkim zainteresowaniu nowojorczyków zwłaszcza księżną Cambridge, która spodziewa się drugiego dziecka i we wrześniu nie poleciała z tego powodu z Williamem z wizytą na Maltę.

Podczas 3-dniowej podróży, księżna Kate odwiedzi między innymi organizację pomocy rodzinom w nowojorskim Harlemie i razem z mężem obejrzy mecz koszykówki NBA.

Książę William z kolei spotka się z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosi w Waszyngtonie przemówienie na konferencji Banku Światowego. Potępi w nim handel kością słoniową, rogiem nosorożca i innymi organami dzikich zwierząt oraz pojmanymi egzemplarzami rzadkich gatunków. Jak się oczekuje, książę William wezwie do bezwzględnego ścigania wszystkich odpowiedzialnych za ten nielegalny proceder - od kłusowników i przemytników po producentów, handlarzy i amatorów pamiątek, bibelotów i znachorskich leków. Ludzie ci bowiem przyczyniają się do szybko postępującej zagłady unikalnych form życia.