Nowe miejsca pracy, perspektywy rozwoju gospodarczego i turystyki - to zdaniem władz Mazowsza zalety kilkunastu miesięcy działania Portu Lotniczego Modlin.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dzięki lotnisku w najbliższej okolicy z powodzeniem rozwija się przedsiębiorczość.

- Powstają małe firmy, parkingi, hotele, hoteliki, ale też zaczyna się ruch wokół terenów inwestycyjnych w gminach Pomiechówek, Zakroczym, Nowy Dwór Mazowiecki - wymieniał marszałek Struzik. Podkreślił, że samorządy te w taki sposób przygotowały plany zagospodarowania przestrzennego, aby umożliwić inwestowanie. Są nawet plany włączenia części gruntów w obszar warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Sam port lotniczy zamierza niebawem rozpocząć budowę niedużego terminala cargo.

Adam Struzik liczy, że wraz ze wzrostem znaczenia lotniska w Modlinie uda się ożywić turystykę w regionie. "Będziemy starali się wykorzystać atrybuty twierdzy Modlin, która może być dużą atrakcją turystyczną i atrybuty Puszczy Kampinoskiej, która może być bardzo silnym magnesem przyciągającym turystów zajmujących się na przykład obserwacją przyrody czy obserwacją ptaków" - stwierdził marszałek Województwa Mazowieckiego.

Przez pierwsze dziesięć miesięcy tego roku lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad milion 300 tysięcy pasażerów. Według szacunków, w całym 2014 roku może ich być nawet milion 700 tysięcy, a w przyszłym - dwa i pół miliona. Dlatego władze Mazowsza, które są głównym udziałowcem portu, zapowiadają jego rozbudowę.