Europoseł i prezes Kongresu Nowej Prawicy tłumaczył reporterowi Superstacji, dlaczego założył na Facebooku swój profil w języku rosyjskim:

- Chcemy założyć międzynarodówkę Kongresu Nowej Prawicy. Planuję profile: angielski, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski i białoruski. Jak się zgłosi ktoś z Ukrainy, bardzo chętnie również - zapewnił Korwin-Mikke.

Dopytywany przez reportera Adriana Gąbkę z TV Superstacja o zarzuty, że przekazuje na Facebooku treści prorosyjskie, Korwin-Mikke odpowiedział:

- Nie uprawiam kremlowskiej propagandy. Ja tylko mówię, że musimy zobaczyć co się dzieje. Na razie Amerykanie mnie nie przekonali. Pamiętam, że Amerykanie oszukali cały świat, że Saddam Husajn ma broń masowego rażenia. Nie miał. Oszukali cały świat, że zabili Osamę Bin Ladena, który jak wiadomo od 9 lat już nie żył wtedy. Była taka głupia sytuacja, bo przez 9 lat Al Kaida udawała, że on żyje. Nadawała takie stare taśmy. Nigdy nie było wideo, tylko zawsze nagrania, a CIA że to rzeczywiście są autentyczne nagrania, bo miała z tego pieniądze. Przez 9 lat była taka komedia robiona, no i w końcu trzeba było coś z tym zrobić, więc zrobiono komedię pod tytułem uśmiercenie Bin Ladena - powiedział Korwin-Mikke.