W czasie rozmów ustalono, że Jacek Majchrowski skieruje pod obrady Rady Miasta projekt uchwały o rezygnacji miasta z procesu ubiegania się o organizację igrzysk. „Jej przegłosowanie, a później wysłanie do Międzynarodowego Komitetu będzie oznaczało koniec starań o organizację imprezy” - napisali uczestnicy spotkania w odczytam dziś przez prezydenta Krakowa oświadczeniu. Dokument został wysłany do prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

'Polacy i podkreślali w oświadczeniu bardzo dobrą współpracę przy walce o zimowe igrzyska „Uczestnicy spotkania, szanując decyzję krakowian wyrażają żal z powodu przerwania starań o organizację Zimowych Igrzysk. Strony podkreślają bardzo dobrą wzajemną współpracę i deklarują jej kontynuowanie dla rozwoju krajów, regionów Polski i Słowacji oraz sportu olimpijskiego po obu stronach Tatr” - odczytywał oświadczenie Juraj Blanar szef słowackiego komitetu kandydatury.

Od wczoraj rozważane było przejęcie kandydatury Krakowa przez Zakopane. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć reporterowi IAR taki manewr był formalnie możliwy. Polacy i Słowacy nie zdecydowali się jednak na ten krok, ponieważ nie zdążyliby z formalnościami do 7 lipca. Wtedy MKOL ogłosi miasta, które przechodzą do kolejnego etapu w walce o organizację igrzysk. Słowacy ponadto chcieli, śladem krakowian, zorganizować w swoim kraju referendum w sprawie organizacji imprezy. W czasie niedzielnego referendum w Krakowie, mieszkańcy opowiedzieli się przeciw igrzyskom.