statystyki

Zapaść więziennej śmierci. Europa nie chce sprzedawać trucizn Amerykanom

autor: Eliza Sarnacka-Mahoney23.05.2014, 19:00
Więzień

Więzieńźródło: ShutterStock

USA pozostają jedynym krajem Zachodu, który wykonuje wyroki śmierci. Nieoczekiwanie prawo mogą zmienić europejscy farmaceuci, którzy odmówili Ameryce sprzedaży trucizn.

Teksańskie hrabstwo Polk to jeden z najpiękniejszych zakątków stanu, kraina dziewiczych lasów rozciągających się wokół lazurowego oka jeziora Livingston. Biegnąca z Dallas autostrada 190 przecina je dwa razy i wije się blisko malowniczego brzegu. Ale fraza „Livingston Lake” nie przywodzi na myśl słońca i wakacji. Kojarzy się z Polunsky Unit, jednym z najcięższych więzień w Stanach Zjednoczonych, które położone jest 8 km od jeziora. Na terenie obiektu znajduje się słynny Blok 12, w którym przetrzymywani są skazańcy z wyrokiem śmierci.

Cela śmierci w Bloku 12 ma niecałe 6 mkw. powierzchni. Jest klatką bez okien z jedną dziurą w żelaznych drzwiach, przez którą wsuwa się skazańcowi jedzenie. Więzień nie ma dostępu do książek, telewizji i telefonu. Gdy raz dziennie na godzinę wychodzi na spacer, może dreptać po dnie betonowego „komina”, przez który widać skrawek nieba. I tu też jest sam. Na śmierć w Polunsky Unit czeka się w całkowitej izolacji.

Louis Perez, lat 50, numer 99932843, czeka od 16 lat. – Najbardziej tęskni za domowym posiłkiem. Karmią ich zjełczałą kaszą i risottem z puszki. Kilka lat temu był skandal, bo wyszło na jaw, że do posiłków dodawano karmę dla psów – opisuje życie Pereza jego siostra Delia Meyer.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • Nieoczekiwanie prawo mogą zmienić europejscy farma(2014-05-24 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wolne żarty. Zwyczajnie, zamiast kupować gotową, będą ją produkować u siebie. Nie produkowali, bo popyt był niski ale "ełropejscy farmacełci" swoimi fantazmatami zmuszą Amerykanów do uruchomienia produkcji. I to tyle.
    A co społeczeństwu z resocjalizacji zboka, który naście lat więził i gwałcił kobietę. Komu na takiej gnidzie może zależeć.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie