Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania rodzicami, co doprowadziło do nieumyślnej śmierci dziecka. Wniosek o areszt do sądu trafi jeszcze dziś.

Dziewczynka z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było całkowite zaniedbanie i niedożywienie. Jej rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Oboje przebywają w policyjnym areszcie. 

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej poinformował, że jest ustalany krąg osób, które mogły korzystać z tzw. usług medycznych Marka H. Ale to już dzięki niektórym informacjom o płatnych poradach mężczyzna mógł usłyszeć kolejny zarzut - mówi Piotr Kosmaty. "Zarzut dotyczy wykonywania usług medycznych bez wymaganych uprawień w latach 2005 - 2014 - tyle udokumentowaliśmy - powiedział prokurator Kosmaty. 

Mężczyzna konsekwentnie nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura nie informuje ile osób odpłatnie korzystało z porad znachorskich - wiadomo jedynie, że krąg tych osób się poszerza.