- Głównym elementem kampanii jest strona internetowa sprawdzampolityka.pl - powiedział przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda. - Nie może być tak, że politycy narobili bałaganu i czmychają teraz do Parlamentu Europejskiego. To będzie pozytywne, jeśli jedna, dwie lub trzy osoby z 70 nie dostaną się do Brukseli. To będzie dla nich pogrożenie palcem. Niech wiedzą, że wisi nad nimi szubienica w postaci portalu. Muszą wiedzieć, że nie mogą być hipokrytami i muszą wsłuchiwać się w głosy społeczeństwa - wyjaśnił lider "S".

Na plakatach w całym kraju pojawią się twarze trzynastu polityków, na przykład posła Johna Godsona, Julii Pitery czy Jacka Rostowskiego. - Niech ludzie wiedzą, że Władysław Kosiniak-Kamysz wprowadził antypracownicze zmiany w kodeksie pracy, a Kazimierz Kutz głosował za wydłużeniem czasu pracy niepełnosprawnych - tłumaczył Duda.

- Pokazaliśmy tylko kilka ustaw, nad którymi głosowali politycy. Takie, które są bardzo ważne dla Polaków. To święto Trzech Króli, obniżenie obowiązku wieku szkolnego, czas pracy niepełnosprawnych, ustawa o zgromadzeniach, emerytalna i kodeks pracy - mówił z kolei rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski. - Strona jest prosta i przejrzysta. Ludzie ustawieni są w kolejności alfabetycznej, nie dzielimy ich na partie polityczne - dodał.

Na kampanię związku złożą się między innymi billboardy, reklamy mobilne, spoty radiowe i filmy w internecie.