Młodzi ludzie zatrzymali na chwilę prezesa, zrobili zdjęcie próbne, a kolejne to już było klasyczne selfie, na którym widać także posła Suskiego. PiS zdjęcie umieścił nawet na oficjalnym profilu komitetu wyborczego partii.

Jarosław Kaczyński został też spytany o selfie na konferencji prasowej. – To chodzi o to „słodkie zdjęcie”? – dopytywał. – Pierwszy raz miałem coś takiego na Nowym Świecie rok temu, młody człowiek poprosił mnie o zrobienie zdjęcia. Spytałem go „Jak pan chce to zrobić?”. No i wyciągnął rękę i zrobił. Od tego czasu to się co jakiś czas powtarza. Ale to taka moda, a nie żadna strategia – opisywał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaskoczył także nowym wizerunkiem w spocie, który PiS wypuścił podczas majowego weekendu. Prezes PiS wystąpił w nim ubrany nie - jak zwykle - w płaszcz i garnitur, ale w pikowaną kurtkę i sweter. 

Ten wizerunek to zasługa stylistki Kariny Kosson. – Bardzo szybko spodobał się mu jeden ze sweterków, więc była to szybka konkretna współpraca. I szybki efekt – mówiła Kosson na antenie TVP Info.