Przez całą noc kilka tysięcy osób uczestniczyło w koncertach i modliło się. Na scenie po raz pierwszy na EuroMajdanie wystąpiły 2 polskie zespoły muzyczne. MetKa i The Stylacja. Grupy występujące wcześniej na ukraińskich festiwalach rozgrzewały publiczność przez 2 godziny. Jan Jarmuż z grupy The Stylacja przekonywał, że ich występ nie był żadnym manifestem politycznym. Chcieli jedynie dać "chwilę wytchnienia" ludziom, którzy walczą o przyszłość Ukrainy.

Już 9 lat temu podczas pomarańczowej rewolucji rodzime zespoły nagrywały utwory wspierające Ukraińców, a w Kijowie na specjalnym koncercie wystąpili polscy artyści.
Liderzy protestów mobilizują jednak swoich zwolenników na jutrzejsze popołudnie. Oleh Thianbok z partii Swoboda przekonywał, że Majdan zablokuje sojusz gospodarczy Ukrainy z Rosją.

Według krążących na Ukrainie pogłosek we wtorek ma dojść do podpisania umowy o wejściu Ukrainy do Sojuszu Celnego Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Władze zapewniają jednak, że taki dokument nie będzie podpisany i nadal są zainteresowane kontynuowaniem rozmów o integracji europejskiej.