Z opozycjonistami spotkały się reprezentująca amerykańskiego sekretarza stanu Victoria Nuland oraz szefowa unijnej dyplomaci Catherine Ashton. Ta ostatnia rozmawiała też przez 3 godziny z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Przedmiotem rozmów miały być możliwe drogi wyjścia z kryzysu. Innych szczegółów tych spotkań nie znamy.

Ukraiński szef państwa spotkał się także ze swoimi 3 poprzednikami na tym stanowisku. Zadeklarował, że obydwie strony winne są konfliktów, do których doszło 30 listopada i 1 grudnia. Powiedział także, że część z kilkunastu zatrzymanych zostanie wypuszczona z aresztu. Prokuratura zapowiedziała, że zaproponuje sądom takie rozwiązanie. Opozycja i ich rodziny twierdzą, że zatrzymani to przypadkowe osoby.

Dziś miał się też odbyć okrągły stół władzy i opozycji. Oponenci rządzących twierdzą jednak, że nie dostali żadnego zaproszenia wobec czego posiedzenie przełożono na jutro. Opozycja przypomina, że dotąd władze nie spełniły warunków rozpoczęcia negocjacji. A są to: uwolnienie aresztowanych, ukaranie winnych pacyfikacji pokojowej demonstracji 30 listopada i usunięcie ze stanowiska osób, które wydawały rozkazy.