Twój Ruch zamierza powołać zespół parlamentarny, który zajmie się badaniem odpowiedzialność Antoniego Macierewicza za demontaż Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma to być odpowiedź na prace powołanego w Sejmie przez Antoniego Macierewicza zespołu smoleńskiego.

Poseł Kaczmarek na wieść o inicjatywie Twojego Ruchu zareagował śmiechem. Jego zdaniem rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek czerpie wiedzę o służbach specjalnych z książek i nie zna się na ich pracy. Choć Antoni Macierewicz też nie jest ekspertem od katastrof lotniczych, to jednak według posła Kaczmarka nie można tego porównywać, bo "w sprawie Smoleńska państwo zawiodło".

Poseł PiS podkreślił, że rozwiązanie WSI było bardzo dobrym posunięciem, a Antoni Macierewicz to bardzo merytoryczny polityk, przygotowany do tego, by również i dzisiaj nadzorować służby specjalne. Tomasz Kaczmarek przyznał, że chciałby, żeby na swoje stanowiska wrócili Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński - były szef CBA. "Myślę, że znajdzie się również miejsce dla Tomasza Kaczmarka" - dodał były agent Tomek.

W jego ocenie służby specjalne są obecnie w stanie totalnego rozkładu z powodu braku kontroli. Jednocześnie jednak zdaniem posła tak naprawdę nie ma takiego dramatu, żeby "poseł Rozenek robił szpagaty, stał na rękach i mówił, że jest ekspertem w tej dziedzinie". Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zbagatelizował pomysł badania działań Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem "poseł z Biłogoraja", czyli lider "Twojego Ruchu" Janusz Palikot "śmieszy, tumani, przestrasza".