Strona internetowa za pół miliona, do tego z błędami: Oto zamówienie, którym Sąd Najwyższy złamał prawo

autor: Sylwia Czubkowska18.07.2013, 07:09; Aktualizacja: 18.07.2013, 08:12
Stanisław Dąbrowski - prezes Sądu Najwyższego

Prezes SN Stanisław Dąbrowski musi teraz świecić oczamiźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Sąd Najwyższy zapłacił za modernizację swojej strony internetowej i systemu internetowego 554 tys. zł. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej potwierdził zarzuty Urzędu Zamówień Publicznych, że instytucja, nie organizując przetargu na tak dużą inwestycję, naruszyła prawo. Bo prawo wyraźnie zobowiązuje, by ogłaszać przetarg na każdy publiczny wydatek powyżej 14 tys. euro. Dodatkowo według stawek rynkowych 554 tys. to bardzo dużo jak za taką usługę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • sędzia(2013-07-18 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, bez przesady! Przecież Sąd Najwyższy nie musi znać przepisów. Dziennikarze tylko jątrzą i jątrzą!

    Odpowiedz
  • Malarz Porwasz(2013-07-18 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Istotnie, aktualna strona internetowa SN to dramat.

    Odpowiedz
  • Biernat z Lublina(2013-07-18 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    "WIELCY ZŁODZIEJE MAŁE WIESZĄ"...

    Odpowiedz
  • mecenas(2013-07-18 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    na latarnią najciemniej

    Odpowiedz
  • niewebmaster(2013-07-18 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Taki szablon WWW to można na allegro za 1000 zł kupić hehe . 3 studentów w tydzień by to napisało.za czynsz w akademiku.

    Odpowiedz
  • timi(2013-07-18 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    masakra !!! moja firma za 2000 zł robi ładniejsze strony. 500 000 zł ?? czy za tym stoi jakiś duży system którego nie widać dla zwykłego usera ? Bo jeśli cena dotyczy tylko tej strony to już wiem jak w Polsce się robi duże pieniądze. Banda skorumpowanych ...

    Odpowiedz
  • dyskryminowany(2013-07-18 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli Sąd Najwyższy nie przestrzega przepisów prawa to już totalne bezprawie w Polsce i to już koniec Polski bo pozostaje tylko ... jeden bajzel.
    Szkoda pisać na ten temat bo ja w swojej sprawie sądze się już od 25 lat z ZUS , a sąd nie może dopatrzyć się rażących błędów ZUS i dlatego mam nadzieję, że może za kilka lat po mojej śmierci "niezawisły" zgodnie z obowiązującym prawem zasadzi mi wreszcie należne świadczenie oraz wyda wyrok. Myśle,że rodzina będzie się cieszyć ze spadku.

    Odpowiedz
  • Ju@n(2013-07-18 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem zdziwiony , bo w SN pracują też Polacy !
    Znasz li ten kraj , gdzie ... ?

    Odpowiedz
  • dizajner(2013-07-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    OK. Wysyłam portfolio do wszystkich sądów i instytucji państwowych

    Odpowiedz
  • oburzona(2013-07-18 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Fundacja ePaństwo! Świetna robota. Jesteście bardzo potrzebni

    Odpowiedz
  • trzy grosze :P(2013-07-18 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Po pierwsze może to być kara finansowa, jej wysokość jest określana przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na podstawie wartości wadliwego zamówienia"
    Hmmm, a kiedy uchylono art. 199 Pzp?

    Odpowiedz
  • ja(2013-07-18 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    żenada...

    Odpowiedz
  • Min(2013-07-18 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co się podniecać. Patrząc po technologii w jakiej wykonano stronę, można przypuszczać, że ok 50% ceny to licencje na oprogramowanie M$. Czyli firma zarobiła 250 tys.

    Przestrzegam gimnazjalistów przed rzucaniem kwotami rzędu 2000 PLN bo to niedorzeczne. Strona podobnej klasy, wykonana bez błędów może kosztować ok. 50 - 100 tys. Zatem SN potencjalnie przepłacił jedynie 150 tys.

    Proponuję sprawdzić umowę i zobaczyć co jeszcze tam dopisali prócz nowej strony. Może jakieś usługi biurowe wykonywane przez rodzinę?

    Odpowiedz
  • Maria(2013-07-18 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Sędziowie SN to gamonie i nieuki wybierani przez takich jak Oni.Czy zauważyliście ,że każdy skład sądu , w takiej samej sprawie , wydaje inne orzeczenie. SAMOWOLA ! Prawo uic nie obowiązuję bo stosują dowolną interpretację.

    Odpowiedz
  • janiszewski(2013-07-18 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to mawiał J. Piłsudski: Polacy - naród wspaniały, tylko ludzie kur**.

    Odpowiedz
  • zdzisiek(2013-07-18 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    to jakis zart ? z ta cena ? ta strona sadu to na poziomie absolwenta technikum informatycznego - koszt max 500 pln ... SMIECH NA SALI. Znowu kolesie kolesi z pelo musieli zarobic ... brak slow... pod sad i kula w leb za takie marnotrawstwo publicznych pieniedzy.

    Odpowiedz
  • zlot(2013-07-18 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny problem związany z procesem informatyzacji (vide aferea z oprogramowaniem prawniczym). Poczekajmy jakie niespodzianki wyjdą w trakcie wprowadzanego od dobryc 3 lat systemu nagrywania rozpraw. A tak w ogóle to wystarczy spojrzeć kto jest ministrem odpowiedzialnym za cyfryzację.

    Odpowiedz
  • zlot(2013-07-18 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    sorki...ach ta gramatyka

    Odpowiedz
  • sprawiedliwość społeczna(2013-07-18 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialność tego typu funkcjonariuszy powinna być szczególnie duża. Po pierwsze natychmiastowa dymisja. Po drugie 3 lata odsiadki.

    Odpowiedz
  • Janusz(2013-07-18 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    A w czasach przedwojennych, o których marzy tak wielu polityków, przyjęcie łapówki przez urzędnika państwowego karane było śmiercią (por. kodeks karny z lat 20-tych)

    Odpowiedz