Serb Novak Djoković wygrał ze Szkotem Andy Murrayem mecz finałowy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w grze pojedynczej mężczyzn.

Szkot wygrał pierwszego seta po tie breaku 7:6 (7-2). Drugi set to zwycięstwo Serba - także 7:6 (7-3). W dwóch pierwszych partiach żaden z tenisistów nie wygrał gema przy serwisie rywala.

W trzecim secie Djoković przełamał Murraya przy stanie 4:3 i ostatecznie wygrał tę partię 6:3.

W czwartym secie Serb przełamał rywala już w czwartym gemie i nie dał sobie odebrać wygranej w finale (jeszcze raz przełamując Murraya) zwyciężając w tej partii 6:2 i w całym meczu 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 6:3, 6:2.

Mecz trwał 3 godziny i 40 minut.

Djoković po raz trzeci z rzędu i czwarty w historii wygrał turniej Australian Open. Wcześniej zwyciężał tu w latach 2008, 2011 i 2012.