Sondaż: Większość Polaków za likwidacją abonamentu

10.11.2012, 10:45; Aktualizacja: 10.11.2012, 11:00

Dwie trzecie Polaków uważa, że abonament rtv powinien być zlikwidowany. Większość jest przeciwna połączeniu tej opłaty z rachunkiem za energię i uważa, że media publiczne powinien finansować budżet państwa - wynika z sondażu TNS Polska dla PAP.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • prespona(2012-11-10 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Misji publicznej przez publiczną telewizję i radiofonię? Hahahahahahah... Ale się uśmiałem. Za nasze pieniądze zatrudnia się pseudo gwiazdy płacąc im jak w telewizjach komercyjnych! Nie tego oczekuje się od telewizji publicznej - oczekuje się MISJI, a nie MIAZGI (intelektualnej).

    Odpowiedz
  • waga65(2012-11-11 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie będzie można oglądać albo słuchać dobrych audycji?Zabierzcie badziewie w postaci wywiadów z tuskiem ,komorowskim politykami co to wszystko wiedzą.Wywalić na zbity pysk,dyrektorów ,prezesów,radę krajową .Ograniczyć programy partyjne.,Jak chcą wciskać swój kit to niech płacą.WTEDY KASY NA PEWNO PRZYBĘDZIE.Polacy nie są głupi i za durnoty niesiołowskiego kalisza palikota nie będą płacić.

    Odpowiedz
  • coco(2012-11-10 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    W Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej miesięczny abonament to niecałe 18 Euro. To stawka za godzinę pracy! W Polsce to 4 godziny pracy pracowników zatrudnionych w handlu albo lepiej dzienna stawka jaką otrzymuje emerytowany rolnik z KRUS! Mamy b. drogi abonament za kupę kiepskich programów autorskich i informacyjnych!!! Zachodnia TV spełnia swoją misję głównie edukacyjną. Mają masę dokumentów, świetne wiadomości regionalne, krajowe a przede wszystkim ze świata. BBBB. dużo czasu transmisyjnego poświęcają programom konsumenckim i publicystyce. Nie ma głupich seriali itp. TVP w swoich reklamach abonamentowych powołuje się na abonentów z Niemiec, Francji. Tam płacą ale wiedzą za co!!!

    Odpowiedz
  • ola(2012-11-10 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    POLACY abonament placa za posiadanie pudła w domu a nie za programy -płacimy by te hieny mogly pokazywać się z nowym ferarii czy inną laską zarabiaa kupę forsy za nic TVP S,A to BRAUN BONI LISY KRAŚKO I INNI co zarabiaja po 100tyś i więcej przyszło mi do zapłaty 1500zł a ja mam emerytury 900zł ale płacę też CYFRĘ+ I TEGO NICH KANALIE SOBIE ZABIORĄ ABONAMENT. nie przekraczam 1111,36 netto to zobaczymy co US wymyśli wiem że ta kwota jest nie do ruszenia nikt o tym nie pisze PREMIER ZROBIŁ POLAKÓW NA SZARO powiedział 5lat temu nie płacie abonamentu i co i nic wymyślili ustawę na prędce teraz POCZTA POLSKA za 6% zysku tropi tylko tych co kiedyś za komuny płacili abonament a gzie są ci co mają nowe telewizory takim jak ja śmieją się w twarz- prędzej pójdę do więzienia niż spróbują mi zabrać emeryturę.

    Odpowiedz
  • Oszukany przez PO (Politycznych Oszustów)(2012-11-10 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    TVP- Zastosujcie dekodery ,wówczas przekonacie się jaka jest prawdziwa opinia odbiorców o Waszej "radosnej twórczości" w imię tzw "misji".
    Mam w d.. Waszą misję, której celem indoktrynacja społeczeństwa i milionowe zarobki prezesów oraz celebrytów. Oszust Tusk nawoływał do
    społecznego nieposłuszeństwa przed wyborami ,by nie płacić haraczu na TVP!!! I co g...o. Tuskowi jeszcze nic w życiu nie wyszło,jedynie wyjdzie "szydło z worka " przy następnych wyborach (wcześniej do Parlamentu Europejskie itp).; O przekręcie z w tzw. "waloryzacja kwotową " nie wspomnę.Tusk do wora,wór do jeziora w RFN.

    Odpowiedz
  • Nie przymus opłaty a wolność wyboru !!!(2012-11-10 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    O to chodzi !!!
    Są tacy których TVP usiłuje cofnąć w czasy moralności Pani Dulskiej
    Nie mogą tego znieść i nie mogą się od niej uwolnić zgodnie z prawem
    bo TVP liczy sobie za towar trzeciego gatunku (pies zmielony z budą)
    nawet jak nie patrzysz na jej jarmarczny stragan
    Przypomnijmy jak oszukiwała naród przez 40 lat komunizmu
    Dzisiaj śpiewają nam hasłami "zawsze razem z Wami"
    marząc o abonamencie ukrytym w opłacie za prąd
    Gdzieście byli przez czterdzieści lat komuny ?
    Z nami ?
    A jaką tajemnicą otacza TVP programy z tego okresu
    Boją się że ten czy ów mógłby zostać rozpoznany
    jak to był "razem" ale nie z narodem tylko z partią
    Zauważcie to grobowe ponure milczenie
    o minionej 40-letniej historii !!!

    Zasada na rynku jest taka
    Chcesz oglądać to płać a nie to Twoja sprawa Twój wybór
    MiRy

    Odpowiedz
  • Antyidiotyzmy(2013-01-22 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Za to że cię ogłupia Tusk,Palikot,Niesioł masz bulić kasę,paranoja a jakie długi ci ogłupiacze mają wobec narodu wysprzedając majątek narodowy i lokując pieniądze na własnych kontach,wczasach otaczając się luksusem i przepychem a narodowi wmawiają "nic się nie stało" to trzeba mieć tupet i beszczelność i chamstwo do potęgi entej.

    Odpowiedz
  • Artur(2013-01-22 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym mieć prawo wyboru tego co oglądam i nie zamierzam płacić na TVP bo mi się nie podoba. Jeśli chcą mieć dodatkową kasę to niech zakodują telewizję publiczną i prywatną. Ludzie będą wreszcie płacić za to co oglądają i wybierać to co chcą. Abonament jako opłata audiowizualna to złodziejstwo i zniewolenie. ZAKODOWAĆ WSZYSTKO i rozprowadzać w systemie pre-paid! Wykupujesz kartę np. na miesiąc i zero problemów ze ściągalnością przy zachowaniu wolności.

    Odpowiedz