Jest projekt rozporządzenia na kwarantannę narodową. Wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy

21.11.2020, 15:13; Aktualizacja: 24.11.2020, 11:41
Jak głosi pierwszy z paragrafów tego projektu: "Ustala się, że obszarem, na którym wystąpił stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, jest terytorium Rzeczypospolitej Polskiej". Projekt ten - podobnie jak dwa inne - opublikowano na stronie gov.pl w zakładce "koronawirus".

Jak głosi pierwszy z paragrafów tego projektu: "Ustala się, że obszarem, na którym wystąpił stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, jest terytorium Rzeczypospolitej Polskiej". Projekt ten - podobnie jak dwa inne - opublikowano na stronie gov.pl w zakładce "koronawirus".źródło: ShutterStock

Wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy, w celach bytowych i religijnych; zakaz działalności fryzjerów i kosmetyczek, kin i siłowni; zgromadzenia i spotkania tylko do pięciu osób - to niektóre z obostrzeń z projektu rozporządzenia dot. ewentualnej kwarantanny narodowej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • KOBIETA 100%(2020-11-23 16:18) Zgłoś naruszenie 43

    Szok ....w tych obmierrzłych czasach mamy takie słabe społeczeństwo że potrzebna nagle psychoterapia....?? jakoś ci wulgarni ludzie na ulicy całkiem dobrze sobie radzą ,ale im to nawet psychiatra nie pomoże , karmią się nienawiścią!!!!!

    Odpowiedz
  • Marian(2020-11-23 11:22) Zgłoś naruszenie 21

    "Do odwołania przemieszczanie się osób byłoby możliwe tylko do pracy, lekarza, po zakupy, w celach bytowych i religijnych." Czy wyjście do paczkomatu jest traktowane jako cel bytowy?

    Odpowiedz
  • burrak(2020-11-23 11:06) Zgłoś naruszenie 43

    Poddaję pomysł: Kwarantanna Narodowa im. Jana Pawła II

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawnik(2020-11-22 15:29) Zgłoś naruszenie 191

    Panie Moracwicki. Trzeba przygotować trzy USTAWY nie rozporządzenia. Prawa i wolności obywatelskie mogą być ograniczone TYLKO _ USTAWĄ !!! TAK MÓWI KONSTYTUCJA.

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2020-11-22 08:52) Zgłoś naruszenie 222

    Kiedy do tych bezobjawowych "orłów Temidy" dotrze, że jakiekolwiek ograniczenia wolności obywatelskich mogą być wprowadzone tylko ustawą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANKA(2020-11-22 07:59) Zgłoś naruszenie 127

    Tak się troszczycie o starsze osoby , z zaopatrzeniem żywności do domu. A dlaczego nie myślicie szerzej. Najwięcej seniorów ma działki w RODO. I nikt nie pomyśli , ani z zarządu , jak pomóc w pracach jesiennych , po zbiorach pokopać działkę , pograbić liście. Na te cele powinny się być pieniądze dla tzw wolontariuszy . Bo wolontariusze to się kojarzą z praca za darmo. A to jest ciężka praca więc osoby młode wiekiem wolnym czasie mogli by sobie zarobić. A pomoc seniorom byłaby olbrzymia. Bo o wszystkim sie mówi, ale zapomina się ( może specjalnie). Zarządy z RODO w przyszłym roku mogą sprawdzać działki i wykluczać działkowiczów zgodnie z regulaminem za niedbałość o działkę. Zarządy i państwo powinno się kierować dobrem obywateli i pomagać , a nie karać. Epidemia , epidemią ale nikt nie zaproponował pomocy z opłatami czynszów za działki. Najczęściej seniorzy z ze swoich emerytur muszą pomagać dzieciom , żeby utrzymali swoje rodziny. Przed wyborami mowa było o uwłaszczeniu działek . I nic nie zrobiono.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jaś(2020-11-21 22:33) Zgłoś naruszenie 4012

    Kościoły otwarte i babcie oraz inne owieczki będą wliczyć się po kościołach, zjadać z ręki księdza opłatek Cyrk a nie kwarantanna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kobieta(2020-11-21 21:42) Zgłoś naruszenie 94

    Uwielbiam te sformułowania: zakaz działania fryzjerów. Jasne jest, że fryzjerki będą działać na legalu. Inna sprawa z kosmetyczkami, bo te działać nie mogą, chyba że faceci, ale jak to poeiedziec? kosmetyk?

    Odpowiedz
  • Anna(2020-11-21 21:25) Zgłoś naruszenie 292

    Do kościoła w kwarantannie będzie można, do lekarza też...a co z psychoterapią? Już raz było przerwanie, zdalnie nie zawsze udział jest możliwy (nie każdy ma warunki, by znaleźć w domu miejsce, gdzie nikt nic nie usłyszy, internet też nie zawsze jest wystarczająco szybki), poza tym przez ekran to inna jakość, a ludzie pozostawieni bez tego wsparcia i tak mają ciężko. Psychoterapia też powinna być w gronie wyjątków. Pacjenci powinni mieć możliwość regularnego stacjonarnego uczestnictwa co najmniej w rozpoczętych procesach terapeutycznych..

    Odpowiedz
  • Tev(2020-11-21 20:16) Zgłoś naruszenie 605

    Na jakiej podstawie prawnej ten kaczy cyrk

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ABC(2020-11-21 19:02) Zgłoś naruszenie 505

    Kolejny raz widać, że Konstytucja w PiSie się nie przyjęła...

    Odpowiedz
  • ????(2020-11-21 19:01) Zgłoś naruszenie 192

    Sorki a Ci co przeszli Covid albo mają psa

    Odpowiedz
  • Adam(2020-11-21 19:00) Zgłoś naruszenie 279

    A moja żona uczy zdalnie, ale musi jeździć do szkoły. Tak rozsądnie miasta gospodarują pieniędzmi- dla samych nauczycieli ogrzewanie olbrzymich powierzchni, codzienne sprzątanie. Do tego narażanie nauczycieli na wypadki drogowe i kontakt z zarażonymi, bo kilka osób pracuje kolejno na tym samym komputerze. Dla mnie to jest chore.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ale fajnie(2020-11-21 17:23) Zgłoś naruszenie 146

    Ale fajnie ale fajnie

    Odpowiedz