statystyki

Weto pretekstem do politycznego ataku na premiera

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak09.11.2020, 09:33; Aktualizacja: 09.11.2020, 09:34
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Kwestia rozporządzenia w sprawie praworządności na nowo rozpali spór na prawicy.

Porozumienie, do jakiego doszło między niemiecką prezydencją a Parlamentem Europejskim w sprawie mechanizmów powiązania praworządności z wypłatą eurofunduszy, może doprowadzić do poważnego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy.

– W lipcu, po szczycie unijnym premier zapewniał, że udało się zablokować ten szkodliwy dla Polski mechanizm. My od początku podchodziliśmy sceptycznie do tych zapewnień. I dziś okazuje się, że mieliśmy rację – wskazuje jeden z ziobrystów. Jego zdaniem kwestia praworządności, przed którą polski rząd może się już nie wybronić (o czym piszemy wyżej), może przesądzić jeśli nie o koalicji, to o pozycji Mateusza Morawieckiego. – Sytuacja dojrzewa do momentu, w którym być może trzeba będzie pomyśleć o wymianie premiera – konkluduje nasz rozmówca.

Ziobrystów nie przekonują zapewnienia Mateusza Morawieckiego, że w razie czego polski rząd „skorzysta z prawa sprzeciwu”. – Nie ma już weta. Było w lipcu – skomentował w czwartek europoseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie