statystyki

Wróbel: Gęganie wymierających mędrców [OPINIA]

autor: Jan Wróbel06.11.2020, 09:13; Aktualizacja: 06.11.2020, 09:19
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Pamiętacie burzę, którą wywołał transparent „EU macht frei. Konzentration lager Europa” (pisownia oryginalna - red.)? Faktycznie, szpetny i podły. A „wyp…ć z uchodźcami”? Jak łatwo było krytykować przejawy kuku na muniu tych wściekłych z prawicy.

Teraz, kiedy na pochodach artykułuje się przekonanie, że problemy Polski rozwiązałoby „wyp…j” tych Polaków, których się nie znosi, osoby związane z tzw. etosem mają kłopot – bo jak tu krytykować kuku na muniu antypisu? Rzecz jasna, człowiek inteligentny zawsze znajdzie objaśnienie, dzięki któremu „ich” wyp…j jest odrażające, a „nasze” właściwie nie jest. Zarazem wiele osób chciałoby i być za protestami, i zarazem, jednak jakoś ustawić się trochę z boku postulatu „Wyp…j”.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (5)

 • green(2020-11-06 09:50) Zgłoś naruszenie 137

  My jeszcze dlugo bedziemy "gegac" bo tak latwo nie wymieramy. Zyjemy juz dostatecznie dlugo by odrozniac zgryzliwosci od chamstwa pokazanego przez manifestujacej na ulicach i pod kosciolami mlodziezy. Nie myslcie ze mlodzi ludzie gdy wydorosleja nie odezwa sie tak samo do was - ich rodzicow w tym i do Pana Wrobla oraz jego kolegow.Doczekacie sie nie naszego "gegania" tylko chamstwa ze strony wlasnych dzieci-manifestantow.

  Odpowiedz
 • oO(2020-11-06 10:30) Zgłoś naruszenie 711

  Rząd przespał czas który mieliśmy na przygotowanie nas do drugiej fali wirusa. W celu przykrycia swojej niekompetencji sprowokował zamieszki a następnie zmienił sposób liczenia chorych. Wielu Polaków zapłaci za to życiem. W tym kontekście hasło protestów jest nietrafione - "rozliczymy was" brzmi lepiej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 7-klasa 62(2020-11-06 10:38) Zgłoś naruszenie 70

  Można napisać także prościej ,bez wulgariów .Polacy umieją czytać chociaż doktorki polityczni tylko na pokaz... i w telewizji.

  Odpowiedz
 • ala66(2020-11-06 12:25) Zgłoś naruszenie 72

  Wróble nie potrafią gęgać."My to "mowa miłości" , a oni "mowa nienawiści". Nie zauważają kiedy się zaczął ten obłęd taniec?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie