statystyki

Resocjalizowanie homofoba. Korolczuk: "Wojna z gender" to starannie przemyślana strategia [WYWIAD]

autor: Kacper Leśniewicz24.10.2020, 08:45
małżeństwo homoseksualne

małżeństwo homoseksualneźródło: ShutterStock

Wielu ludzi odrzuca indywidualizm, prawa jednostki i emancypację mniejszości nie tylko z powodu konserwatywnych poglądów, lecz także dlatego, że ich zdaniem prowadzą do pogłębiania nierówności i dominacji liberalnych elit. To opowieść, którą promuje ruch antygenderowy. I jest w niej ziarno prawdy

Jak to się stało, że prawicy udało się w Polsce zmonopolizować sferę wartości, w tym tematykę rodziny?

To nie wyróżnia tylko polskiej prawicy. W USA republikanie dokonali tego już w czasach prezydenta Ronalda Reagana. „Tradycyjne wartości rodzinne” stały się wtedy podstawą politycznej mobilizacji białych, konserwatywnych protestantów. Pakiet ideologiczny, jaki zaproponowali, składał się z trzech elementów: jak najmniejsza aktywność państwa, wolny rynek i tradycyjna rodzina, czyli nuklearna, heteroseksualna.

Dlaczego amerykańcy konserwatyści umieścili wartości rodzinne na swoich sztandarach?

Tradycyjna rodzina miała chronić Amerykę przed ubóstwem, przemocą, uzależnieniami i innymi społecznymi plagami. Amerykańska socjolożka Melinda Cooper, autorka książki „Family Values: Between Neoliberalism and the New Social Conservatism”, pisze, że architekci neoliberalizmu myśleli o rodzinie jako o przestrzeni, do której można zepchnąć funkcje opiekuńcze, ale która też staje się ostoją moralności w świecie pozbawionym wartości innych niż zysk. To swoisty wentyl bezpieczeństwa przed nihilizmem rynku, a jednocześnie rozwiązanie, które przerzuca koszty pracy opiekuńczej, reprodukcji fizycznej i społecznej na kobiety.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (9)

 • abcd(2020-10-24 10:55) Zgłoś naruszenie 2013

  Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"

  Odpowiedz
 • o(2020-10-24 09:20) Zgłoś naruszenie 187

  kto tę wojnę wywołał, gender,

  Odpowiedz
 • Pytacz(2020-10-24 14:32) Zgłoś naruszenie 104

  Dlaczego nie można być homofobem? Co z wolnością sumienia?

  Odpowiedz
 • Valdemort(2020-10-24 10:18) Zgłoś naruszenie 915

  przecież Kaczyński to LGBT, dlatego tak walczy przeciw

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • green(2020-10-24 11:03) Zgłoś naruszenie 711

  Ideologia genget prowadzi do wielu negatywnych dla ziorowosci spolecznej postaw np. ostatnio ruch antymaseczkowcow. "Bo nam tak wygodniej i nie wierzymy w epidemie jjesli. Gdyby to nam powiedzial np.Biedron,to yloby autorytatywnie dla pederastii. to mowia heteroseksualni lekarz

  Odpowiedz
 • Anka(2020-10-25 00:25) Zgłoś naruszenie 52

  U lewicy z wolnością jest jak u Kargula ze sprawiedliwością. Ma być, ale po naszej stronie. To oni dyktują, jak ta wolność ma wyglądać. Natomiast jeśli ktoś myśli inaczej niż oni, to świat musi być wolny również od nich. Świat musi być wolny od myślących inaczej.

  Odpowiedz
 • aha(2020-10-24 19:25) Zgłoś naruszenie 44

  Homoseksualizm, lesbijstwo, pedofilia jest od zarania ludzkości. Grecy mieli żony do rodzenia, kochanki i młodych chłopców dla przyjemności. Byli też niewolnicy, których można było zabić. Starożytność minęła dewiacje seksualne zostały. Najwięcej ich w kościele. Dlatego nie wolno im mięć rodzin. Watykan to finansowa stajnia Augiasza i tak jest w RP Episkopat a nawet rządy świeckie też. Katoprawacy odwołując się do rodziny ***** kobiety i dzieci. Reagan zniszczył nowy ład i znowu zbyt mało ludzi ma duże pieniądze a reszta zaiwania za miskę ryżu - co nam obecnie USA udowadnia z dojną zmianą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie