statystyki

Podróże w czasie pandemii nadal możliwe? Horała: Nie ma planów zamykania lotnisk

23.10.2020, 09:40; Aktualizacja: 23.10.2020, 10:21
Wiceminister powiedział, że w październiku i listopadzie, nawet w czasie gdy nie byliśmy dotknięci pandemią, ruch lotniczy praktycznie zamierał

Wiceminister powiedział, że w październiku i listopadzie, nawet w czasie gdy nie byliśmy dotknięci pandemią, ruch lotniczy praktycznie zamierałźródło: ShutterStock

Obecnie nie ma planów zamykania lotnisk ani ograniczania ruchu lotniczego z państwami strefy Schengen - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.

Wiceminister dodał też, że w październiku i listopadzie, nawet w czasie gdy nie byliśmy dotknięci pandemią, ruch lotniczy praktycznie zamierał. "To jest bardzo niski sezon w ruchu lotniczym, więc tutaj zakazy nie są potrzebne" - stwierdził na antenie TVP1.

Horała pytany, czy w obecnej sytuacji planowane jest zamykanie polskich lotnisk, odpowiedział: "W tym momencie nie ma takich planów. W strefie Schengen nie ma zakazu ruchu, dlatego, że przy otwartej strefie Schengen, przy swobodnym przepływie ludzi przez granice w tej strefie, zakaz lotów powoduje tylko zmniejszenie skali czy szybkości ruchu".


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (1)

  • Urszulina (2020-10-24 13:43) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dobrze! Branża turystyczna i tak ledwo dycha. Nie można pozwolić latać tym co chcą, ja we wrześniu byłam na wakacjach, na które leciałam liniami enter air, jak dobrze pójdzie to na początku roku znów zawitam na pokładzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie