statystyki

COVID-19 u Trumpa wywoła kryzys konstytucyjny w USA? Pelosi sugeruje, że może przejąć władzę

autor: Radosław Korzycki13.10.2020, 07:50; Aktualizacja: 13.10.2020, 07:50
Demokraci mówią, że Trump jest niezdolny do pełnienia urzędu

Demokraci mówią, że Trump jest niezdolny do pełnienia urzęduźródło: PAP
autor zdjęcia: Erin Scott POOL

Ameryce jeszcze przed wyborami grozi kryzys konstytucyjny

Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, druga po wiceprezydencie w protokole sukcesji po prezydencie, oznajmiła w zeszłym tygodniu, że jest gotowa do przejęcia władzy. Powód? Chociaż Donald Trump ogłosił, że jest zdrowy, cała Ameryka spekuluje na temat konsekwencji przebycia przez niego COVID-19.

Scott Jennings, doradca byłego prezydenta George’a W. Busha, który dobrze zna realia Białego Domu za prezydentury Trumpa, zasugerował na łamach internetowego magazynu Politico.com, że wiceprezydent Mike Pence powinien pozostać w stolicy i być czujny, zważywszy na jego miejsce w łańcuchu sukcesji. – Prezydent zapadł na chorobę, o której wiadomo, że bywa śmiertelna – stwierdził Jennings wkrótce po tym, jak Trump opuścił szpital. – Dlatego zdrowie i bezpieczeństwo Mike’a Pence’a są teraz niezwykle ważne – dodał.

Pence i jego żona Karen byli już wielokrotnie badani od czasu, gdy przed ponad tygodniem po raz pierwszy usłyszeliśmy o zakażeniu Trumpa. Za każdym razem wyniki testów były negatywne. Wiadomo jednak, że wiceprezydent spotkał się z co najmniej ośmioma zakażonymi osobami po tym, jak wziął udział w ceremonii w Ogrodzie Różanym Białego Domu, gdzie Trump ogłosił swoją decyzję w sprawie następcy zmarłej sędzi Ruth Bader Ginsburg w Sądzie Najwyższym.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie