statystyki

Rząd pod okiem wicepremiera. W nowym gabinecie tylko jedna kobieta

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak01.10.2020, 06:00; Aktualizacja: 01.10.2020, 07:26
Rząd według obecności kobiet w składzie

Rząd według obecności kobiet w składzieźródło: DGP

Nowy gabinet Mateusza Morawieckiego ma przywrócić poczucie stabilności koalicji. Będą w nim jedna kobieta i trzech ministrów bez teki

Premier ogłosił wczoraj nowy skład rządu. – Jego struktura ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji – mówił Mateusz Morawiecki. Do formalnego powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę zrekonstruowanego gabinetu dojdzie w przyszłym tygodniu. Jego kształt jest dokładnie taki, jak opisaliśmy go na łamach DGP w poniedziałek. Będzie liczył 14 resortów. Pojawią się cztery nowe postaci w rządzie. Najważniejsza zmiana to lider PiS Jarosław Kaczyński jako nowy wicepremier. Grzegorz Puda pokieruje resortem rolnictwa i leśnictwa, Przemysław Czarnek otrzyma tekę ministra nauki i edukacji, a Michał Cieślak (Porozumienie) będzie ministrem ds. rozwoju samorządów w kancelarii premiera. Morawiecki wspomniał też, że w rządzie będzie miejsce dla ministra bez teki dla przedstawiciela Solidarnej Polski.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • 007KAL(2020-10-01 09:23) Zgłoś naruszenie 31

  Na etapie pomysłu byłem przeciw, aby Naczelny Prezes PIS został Podwładnym "swojego" Podwładnego. Jestem jednak legalistą i teraz już nie jestem przeciw, bo uważam, że jak taką decyzję podjęto, to da się udowodnić, że miała sens. Trzymam kciuki za Polskę, a więc też za to, że ta "nowatorska konstrukcja" będzie działać jak szwajcarski, a nie radziecki zegarek..

  Odpowiedz
 • czytelnik(2020-10-01 09:52) Zgłoś naruszenie 31

  kiepska zamiana Emilewicz na Gowina, przecież ten czlowiek stracił twarz poltyce Polski

  Odpowiedz
 • dobrze już było(2020-10-01 11:15) Zgłoś naruszenie 20

  Najważniejsze że wszyscy są wierzący w czarną dziewicę i jej kulawego prezesa. Nawet 5 pokoleń będzie mało zanim posprzątają burdel zostawiony przez popis i jego styropian.

  Odpowiedz
 • szew(2020-10-01 12:08) Zgłoś naruszenie 10

  Czyli nic nowego - będzie jak było. I git. Tylko Mateuszek będzie miał więcej czasu - nie biedzie jeździł na Nowogrodzką tylko chodził do gabinetu swojego szefa na piętrze.

  Odpowiedz
 • Na co czeka Rząd PIS... (2020-10-01 14:04) Zgłoś naruszenie 10

  … jak brakuje całkowicie w aptekach szczepionek przeciw grypie w 2020. Nowe Obiecanki = Cacanki PIS, a Kaczyński ma dla WAS radosną już nową nowinę … "będą zabezpieczone przed następnymi wyborami parlamentarnymi". Nawet szczepionek dla osób w wieku 75+ nie potrafią NIEUDACZNICY z PIS zabezpieczyć. To NIERZĄD PIS …. a nie RZĄD RP.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie