Apb Gądecki: Przeniesienie lekcji do parafii byłoby trudne. Musimy docenić dwie godziny religii w szkole

03.09.2020, 16:39; Aktualizacja: 03.09.2020, 17:47
Arcybiskup Stanisław Gądecki

Arcybiskup Stanisław Gądeckiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Lukasz Kolewinski Agencja Gazeta

Musimy docenić dwie godziny religii w szkole. Przeniesienie ich do parafii byłoby bardzo trudne – powiedział w czwartek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas prezentacji polskiego tekstu "Dyrektorium o katechizacji".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Gość(2020-09-10 09:53) Zgłoś naruszenie 10

    Nie do parafii, a do porządnej roboty was już niedługo młode pokolenie pogoni. Skończy się państwo w państwie kościelnych burżujów uwieszonych na podatkach całego społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Jul(2020-09-04 13:46) Zgłoś naruszenie 40

    Za mało miejsca w pałacach trafić tam tylko mogą wybrańcy dla pedofilów

    Odpowiedz
  • Karol(2020-09-04 10:04) Zgłoś naruszenie 90

    Dewocja, precz ze szkół, od bajek wiary są kościoły, szkoły są od PODAWANIA WIEDZY!!!

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-09-04 09:35) Zgłoś naruszenie 80

    Dawniej były, ale teraz im jest wygodnie po co się martwić ??????

    Odpowiedz
  • obserwator(2020-09-03 21:14) Zgłoś naruszenie 180

    Kiedyś lata 70 i 80 ----lekcje po 45 minut w kilku salkach przy kościele dzieciaki z czterech podstawówek na Winogradach i był czas na piłkę nożną i wycieczki po Poznaniu i bylo GIT przychodził kto chciał i komu to przeszkadzało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • puste kościoły(2020-09-03 20:56) Zgłoś naruszenie 210

    I dobrze, sami sobie gotują ten los - puste kościoły

    Odpowiedz
  • bozia czuwa nad sakwą (2020-09-03 20:00) Zgłoś naruszenie 180

    Prania mózgów przez pasterzy od 4 roku życia nie zastąpi nawet ipn.

    Odpowiedz
  • Bart(2020-09-03 19:28) Zgłoś naruszenie 181

    byłby to początek ich końca. Poza tym powinniśmy (jako kraj) niezwłocznie wypowiedzieć konkordat.

    Odpowiedz
  • Indjana Dżons(2020-09-03 18:46) Zgłoś naruszenie 270

    Nie, nie byłoby trudne. Tam się odbywały 30 lat temu, gdy parafie miały dużo gorsze warunki lokalowe, a dzieci było znacznie więcej. Biskup zwyczajnie się boi, że jak się już raz przeniosą, to wszyscy zobaczą, że można. I może już nawet nie wrócą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dość indoktrynacji(2020-09-03 18:29) Zgłoś naruszenie 242

    Ten zacofany ciemnogród powinien zniknąć ze szkół.

    Odpowiedz