Wójcik ws. Białorusi: UE nie potrafi stanowczo zareagować, a łamane są prawa człowieka

13.08.2020, 09:02; Aktualizacja: 13.08.2020, 09:08

Unia Europejska chętnie zabiera głos chociażby w sprawie Polski, a w momencie, kiedy łamane są prawa człowieka, nie potrafi zachować się w sposób stanowczy i zdecydowany - ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o sytuację na Białorusi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • ?(2020-08-13 12:41) Zgłoś naruszenie 40

  USA nie podpisały z Unią żadnych paktów, traktatów, zobowiązań i porozumień, więc nic Unii do tego, co robią USA. Stając się członkiem jakiegoś klubu, zobowiązujesz się do przestrzegania zasad tego klubu i nie wnikasz w zasady rządzące w innych klubach. Logiczne jest, że Unia wymaga od "swoich", a nie od "obcych". Proste i logiczne - nie pasują Ci zasady, to do widzenia. Tak jak zrobiła Wielka Brytania. Wyszła z Unii i może ją krytykować teraz do woli. Jak Polsce coś nie pasuje, no to niech też z tej Unii wyjdzie.

  Odpowiedz
 • ?(2020-08-13 10:50) Zgłoś naruszenie 50

  Białoruś nie jest członkiem Unii. To tak samo, jakby Unia miała krytykować Kubę albo Koreę Północną. Logiczne, że swoich członków traktuje się inaczej niż państwa ościenne. Skoro PiS tak nie lubi Unii, zróbmy polexit i przestańmy brać pieniądze od tej strasznej Unii.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Były łamane(2020-08-13 10:21) Zgłoś naruszenie 60

  też w Polsce i nie reagowała to dlaczego ma reagować z powodu państwa z poza UE ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie