statystyki

Epidemia koronawirusa na Bałkanach wymyka się spod kontroli

autor: Natalia Żaba22.07.2020, 07:36; Aktualizacja: 22.07.2020, 07:36
Z zagrożenia na Bałkanach zdają sobie sprawę Niemcy, które zawnioskowały, by z unijnej listy krajów bezpiecznych na jakiś czas skreślić Czarnogórę i Serbię.

Z zagrożenia na Bałkanach zdają sobie sprawę Niemcy, które zawnioskowały, by z unijnej listy krajów bezpiecznych na jakiś czas skreślić Czarnogórę i Serbię.źródło: ShutterStock

W niektórych państwach brakuje miejsc w szpitalach.

Z zagrożenia na Bałkanach zdają sobie sprawę Niemcy, które zawnioskowały, by z unijnej listy krajów bezpiecznych na jakiś czas skreślić Czarnogórę i Serbię. Pomysł został zaakceptowany przez Unię Europejską, a informacja została podana 15 lipca przez Reutersa. Decyzja nie jest wiążąca dla krajów członkowskich, działa jako zalecenie.

Tymczasem poza Bałkany dociera niewiele informacji o realnej sytuacji epidemiologicznej. Także polskie MSZ nie informuje o sytuacji w tamtejszych szpitalach państwowych i prywatnych, zaś biura podróży prześcigają się w ofertach wakacyjnych. Wyludnione plaże, obietnice odpoczynku w niczym niezmąconym spokoju, a także niższe ceny zachęcają do podróży.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie