statystyki

Białoruski youtuber, który wystraszył Alaksandra Łukaszenkę [OPINIA]

autor: Michał Potocki02.06.2020, 10:05; Aktualizacja: 02.06.2020, 10:06
Michał Potocki, fot. Darek Golik

Michał Potocki, fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Darek Golik

Masowe poparcie okazywane alternatywnym kandydatom zaskoczyło władze u progu kampanii przed sierpniowymi wyborami. Coraz poważniej trzeba brać pod uwagę siłową pacyfikację protestów, czyli powtórkę ze scenariusza z 2010 r. A jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że czeka nas nudna kampania, po której Alaksandrowi Łukaszence wpisze się do protokołu tradycyjne 80 proc. poparcia.

Pogrążona w sporach opozycja w najlepszym razie odegra rolę statystów, a w najgorszym nie zostanie dopuszczona do wyborów. Ten optymalny z punktu widzenia prezydenta plan spełnił się w punkcie dotyczącym opozycji. Ale niespodziewanie pojawili się „ci trzeci”, którzy wywrócili stolik.

Jednym z nich jest Siarhiej Cichanouski. Nieznany wcześniej przedsiębiorca rok temu uruchomił wideoblog „Strana dla żyzni” (Kraj do życia), łącząc elementy udanych kampanii Nikola Paszinjana i Wołodymyra Zełenskiego. Zełenski wygrał na Ukrainie dzięki serialowi i zmasowanej obecności w mediach społecznościowych. Paszinjanowi udało się zmusić do odejścia poprzedni układ rządzący Armenią, bo zmobilizował nie tylko Erywań, ale i prowincję.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie