statystyki

PiS chce nas wysłać w kosmos, hehe [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik21.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 21.05.2020, 07:55
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W Ministerstwie Obrony Narodowej zostanie powołany pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Stosowną decyzję wydał w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak. A internauci zaczęli rechotać ze śmiechu.

„PiS chce nas wysłać w kosmos”. „Co za Marsjanie”. „Kosmita Błaszczak chce mieć kolegę”. To tylko promil wyszydzających ministerialną decyzję komentarzy. Tymczasem nie ma powodów do śmiechu. Odpowiednie zadbanie o przestrzeń kosmiczną powinno być jedną z najistotniejszych kwestii, którymi zajmuje się władza.

Wielu osobom nadal przestrzeń kosmiczna kojarzy się przede wszystkim z filmami SF oraz astronautami w skafandrach. Stąd zapewne szyderstwa z tego, że rządzący postanowili ustanowić pełnomocnika od skafandrów. Szkopuł w tym, że wyścig w kosmosie to obecnie jedno z najistotniejszych zagadnień i biznesowych, i naukowych, i militarnych. Globalna firma doradcza A.T. Kearney w swym zestawieniu najważniejszych trendów na 2020 r. wskazała walkę o dominację w kosmosie jako jedno z dziesięciu najistotniejszych zagadnień. Z założeniem, że w latach kolejnych może być ono w pierwszej trójce.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Bert(2020-05-21 11:36) Zgłoś naruszenie 30

    karki od pieńkosia proponuję wysłać raczej na sołowki nie w kosmos

    Odpowiedz
  • kiedyś komuna wysłała jednego w kosmos i nikt(2020-05-24 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    nie krytykował ,pomimo tego że Polska nic z tego nie miała.Dziś ci sami,lecz wnuczkowie krytykują wszystko ,co jest dobre dla Polski i jej obywateli......

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie