statystyki

PiS chce nas wysłać w kosmos, hehe [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik21.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 21.05.2020, 07:55
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W Ministerstwie Obrony Narodowej zostanie powołany pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Stosowną decyzję wydał w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak. A internauci zaczęli rechotać ze śmiechu.

„PiS chce nas wysłać w kosmos”. „Co za Marsjanie”. „Kosmita Błaszczak chce mieć kolegę”. To tylko promil wyszydzających ministerialną decyzję komentarzy. Tymczasem nie ma powodów do śmiechu. Odpowiednie zadbanie o przestrzeń kosmiczną powinno być jedną z najistotniejszych kwestii, którymi zajmuje się władza.

Wielu osobom nadal przestrzeń kosmiczna kojarzy się przede wszystkim z filmami SF oraz astronautami w skafandrach. Stąd zapewne szyderstwa z tego, że rządzący postanowili ustanowić pełnomocnika od skafandrów. Szkopuł w tym, że wyścig w kosmosie to obecnie jedno z najistotniejszych zagadnień i biznesowych, i naukowych, i militarnych. Globalna firma doradcza A.T. Kearney w swym zestawieniu najważniejszych trendów na 2020 r. wskazała walkę o dominację w kosmosie jako jedno z dziesięciu najistotniejszych zagadnień. Z założeniem, że w latach kolejnych może być ono w pierwszej trójce.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Bert(2020-05-21 11:36) Zgłoś naruszenie 30

    karki od pieńkosia proponuję wysłać raczej na sołowki nie w kosmos

    Odpowiedz
  • kiedyś komuna wysłała jednego w kosmos i nikt(2020-05-24 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    nie krytykował ,pomimo tego że Polska nic z tego nie miała.Dziś ci sami,lecz wnuczkowie krytykują wszystko ,co jest dobre dla Polski i jej obywateli......

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie