Średni wiek 583 osób, które dotychczas zmarły w Niemczech na Covid-19, wynosi 80 lat – przekazał szef RKI Lothar Wieler na wtorkowej konferencji prasowej. Najmłodsza ofiara choroby w RFN miała 28 lat.

Ekspert poinformował, że obecnie 0,8 proc. zakażeń koronawirusem na terenie Niemiec kończy się śmiercią. „Zakładam, że wskaźnik śmiertelności wzrośnie” - dodał.

Noszenie profesjonalnych masek antywirusowych jest ważne “w szczególności dla personelu medycznego”. Natomiast nawet wykonana w domu osłona ust i nosa może zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa – podkreślił Wieler.

Izolowanie zakażonych i osób mających z nimi wcześniej kontakt, objęcie ochroną grup ryzyka oraz dalsze zwiększanie wydajności służby zdrowia to „trzy filary w walce z epidemią koronawirusa w Niemczech” - zaznaczył szef RKI.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 128 osób zakażonych nowym koronawirusem - podało we wtorek RKI. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 583. Liczba zarejestrowanych infekcji wzrosła o 4 615 i wynosi 61 913.