statystyki

Dombrovskis: Solidarność w czasie kryzysu [OPINIA]

autor: Valdis Dombrovskis30.03.2020, 10:20; Aktualizacja: 30.03.2020, 10:51
Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Jest politykiem, ekonomistą i fizykiem. W przeszłości był m.in. ministrem finansów oraz premierem Łotwy. W 2014 r. został posłem do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku objął stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Obecnie odpowiada w Komisji za sprawy euro, stabilności finansowej i dialogu społecznego. W 2011 r. został uhonorowany nagrodą im. Friedricha von Hayeka za wyprowadzenie Łotwy z kryzysu gospodarczego fot. Wojtek Górski

Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Epidemie nękają ludzkość od jej zarania. Obecna rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie, powodując potężny kryzys zdrowia publicznego i uderzając w gospodarkę europejską i światową.

 Wybuch pandemii koronawirusa ma rujnujący wpływ na źródła utrzymania, funkcjonowanie przedsiębiorstw każdej wielkości i na wzrost gospodarczy. Pociąga za sobą wiele poważnych skutków społecznych.

W całej Europie przedsiębiorstwa borykają się z trudnościami. Niektóre wręcz walczą o przetrwanie. Wiele firm jest zmuszonych redukować zatrudnienie lub skracać godziny pracy, co z kolei zmniejsza dochody pracowników. Nawet jeśli zdołamy spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa – czego wszyscy głęboko pragniemy – gospodarka będzie potrzebowała czasu, by dojść do siebie. Ucierpiało już wiele sektorów. Transport i turystyka, gastronomia i handel detaliczny otrzymały cios jako jedne z pierwszych, ale osłabienie jest widoczne w całej gospodarce.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie