Oświadczył, że telekonferencja będzie prowadzona z siedziby BBN, gdzie przybędą prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

"Ze względów realnego zagrożenia zakażeniem koronawirusem pan prezydent zdecydował o przeprowadzeniu tego posiedzenia właśnie w takiej formule" - dodał Soloch.

Podkreślił, że prezydent i premier od początku kryzysu związanego z epidemią koronawirusa ściśle ze sobą współpracują. Zaznaczył, że środowe spotkanie odbędzie się z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Prezydent Andrzej Duda na środę na godz. 10 zwołał Radę Gabinetową, na której ma być omawiany przygotowany przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców - poinformował PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Pierwotnie Rada Gabinetowa miała się odbyć się we wtorek rano; miała być poświęcona omówieniu przygotowywanego przez rząd pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Jednak po informacji, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem, prezydent we wtorek rano poinformował, że Rada Gabinetowa ostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa.

W sprawach szczególnej wagi prezydent może zwołać Radę Gabinetową. Radę tę tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta.