statystyki

Koronawirus w Szwajcarii: Już ponad 800 zgonów osób zakażonych koronawirusem [NOWE DANE]

17.03.2020, 14:20; Aktualizacja: 10.04.2020, 18:00
"Będziemy robić więcej testów, jak tylko będziemy mogli. Ale wirus nie czeka na testy. Szpitale już teraz odnotowują skokowy wzrost zachorowań i to jest dla nas sygnał alarmowy" - powiedział ekspert.

"Będziemy robić więcej testów, jak tylko będziemy mogli. Ale wirus nie czeka na testy. Szpitale już teraz odnotowują skokowy wzrost zachorowań i to jest dla nas sygnał alarmowy" - powiedział ekspert.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: ANDREA FASANI

 Liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Szwajcarii od czwartku o 49, do łącznie 756 - poinformował w piątek szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Wynika to z danych, przekazywanych w ramach obowiązkowego meldowania przez lekarzy i laboratoria.

Natomiast podsumowująca informacje ze stron internetowych poszczególnych kantonów szwajcarska agencja prasowa Keystone-SDA podała, że do piątku zmarło już 959 nosicieli koronawirusa. BAG dopuszcza możliwość zaistnienia takich rozbieżności.

Infekcję potwierdzono dotąd u łącznie 24308 osób, co w porównaniu z czwartkiem oznacza wzrost liczby zarażonych o 734 - informuje BAG.

Spośród wykonanych do tej pory ponad 184 tys. testów 15 proc. dało wynik pozytywny, ale niektóre osoby badano więcej niż jeden raz. Szwajcaria ma jeden z najwyższych w Europie wskaźników występowania koronawirusa, wynoszący 283 potwierdzone przypadki na 100 tys. mieszkańców. Według BAG, połowa zmarłych nosicieli koronawirusa miała 84 lata lub więcej, a na osoby młodsze niż 60 lat przypada tylko nieznaczna część zgonów.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • wojtek 1944(2020-03-23 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    ta choroba zaskoczyla wszystkie kraje, ale w takich przypadkach powinno sie natychmiast podjac decyzje i zamknac granice a szczegolnie z Wlochami, tego nie zrobiono i teraz mamy co mamy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie