statystyki

Koronawirus w Polsce. Liczba przypadków wzrosła do 1436 [NAJNOWSZE DANE NA MAPIE]

27.03.2020, 14:20; Aktualizacja: 28.03.2020, 12:38
Koronawirus

Koronawirusźródło: ShutterStock

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano, że wykryto 47 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Łączny bilans zakażonych to 1436 osób, 16 osób zmarło.

 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Spośród 1436 osób zakażonych koronawirusem, 16 zmarło.

W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd 38,674 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa. 1436 z nich dało wynik pozytywny, a 37,238 tys. negatywny – podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,5 tys. testów.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1436 osób, z których 16 zmarło. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemiczny.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (29)

  • Pan Tadeusz(2020-03-24 13:57) Zgłoś naruszenie 224

    Brawo rząd. Zamiast faktycznego zamknięcia granic zwożenie zarażonych za całego świata. Ta masa zrujnuje system ochrony zdrowia do cna, kamień na kamieniu nie zostanie. Za chwilę będzie tu więcej zarażonych niż we Włoszech i Hiszpanii razem wziętych. Przez lata pluli na kraj i pracowali dla gospodarki niemieckiej, francuskiej, brytyjskiej ale jak trwoga to na powietrzną tratwę i do Polski. To był największy błąd Morawieckiego i Dudy, na nic się zda zamknięcie szkół, urzędów, kościołów itd. skoro sprowadzili do kraju tysiące mobilnych bomb biologicznych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • pixi(2020-03-19 12:49) Zgłoś naruszenie 123

    A osłanianie twarzy i nosa w miejscach publicznych dalej nie nakazane. Dziwne.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ela(2020-03-21 18:25) Zgłoś naruszenie 104

    !!! Wojska Polskie Białobrzegi.Kiedy chce się wjechać do Jednostki Wojskowej w Białobrzegach od strony ul.Starych Dębów-SZOK. Budka 1m kw. w niej 2 osoby -zero masek,zero odległości,zero rękawiczek,zero płynu odkażającego i piszą przepustki - biorą w ręce dokumenty interesantów,piszą jednym długopisem,który następnie podają interesantowi żeby pokwitował,podają przepustkę i................. koronawirus jest w raju. ZGROZA .

    Odpowiedz
  • Olsztyn(2020-03-21 08:58) Zgłoś naruszenie 97

    Wszyscy powinni nosić maseczki w miejscu publicznym. Nie nakazują, bo ich nigdzie nie ma. Samemu trzeba szyć.

    Odpowiedz
  • Te wszystkie(2020-03-25 11:33) Zgłoś naruszenie 70

    statystyki, tabelki i inne ********* to zwykły pic. Wirus już od dawna zbiera swe żniwo i nikt o tym nawet nie wie albo nie chce wiedzieć i mówić. Nigdy jeszcze tysiące ludzi nie chorowało na grypę po 3-4 tygodnie i dalej kaszlą. Nikt tego wcześniej nie zbadał i nie publikował dopiero jak przybrało to rozmiary monstrualne władza się obudziła.

    Odpowiedz
  • Przywożeni(2020-03-25 11:37) Zgłoś naruszenie 50

    do kraju powinni być już po kwarantannie i zbadani, że są zdrowi. Wtedy dopiero powinni być wpuszczeni do kraju.

    Odpowiedz
  • obraz armii(2020-03-21 12:49) Zgłoś naruszenie 54

    Wojsko w Białobrzegach. Pracownik ochrony w budce 1m/1m wypisuje przepustkę,dotyka dokumentów interesanta , jednym długopisem pisze ochroniarz i podpisuje gość. Żadnej odległości,żadnej maseczki,żadnych rękawiczek,żadnej dezynfekcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • poni(2020-03-20 23:53) Zgłoś naruszenie 47

    pixi jak byś wiedział(ałą) osłonięcie twarzy osobie chorej nic nie daje....skorzystać z tego może jedynie osoba chora, która sieje chorobę w okół

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WB(2020-03-24 18:18) Zgłoś naruszenie 47

    DLACZEGO ZAKŁADY FRYZJERSKIE DZIAŁAJĄ????? 6 fryzjeróe każdy ma około 20 klientów dziennie. Ile przez jeden zakład może zostać zarażonych osób dzieniie , a w tydzień jak obsłużą 600 klientów ??????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • NowyProtest(2020-03-24 23:28) Zgłoś naruszenie 36

    Młodzi ludzie po studiach mieszkają po kilka osób w zapuszczonych melinach urągających ludzkiej godności. To tykająca bomba w walce z koronawirusem. Co zrobił rząd PiS, aby ułatwić młodym zakup mieszkania? Dlaczego zlikwidowano MdM i w zamian pomaga się rentierom kupować mieszkania na wynajem? Rząd każe młodym pracować zdalnie, a praca w takich warunkach jest niemożliwa. Czas zakończyć koszmar setek tysięcy młodych ludzi. Czas głośno zaprotestować przeciwko obecnej polityce mieszkaniowej. Koniec kupowania mieszkań na wynajem. Koniec pompowania bańki. Stop rentierom, konikom i spekulantom! 1. Zlikwidować program Mieszkanie+ i przywrócić Mieszkanie dla Młodych. 2. Zabronić wykupu mieszkań spółdzielczych i komunalnych. 3. Więzienie i wysokie grzywny za wynajmowanie "dziur po babci". 4. Podatek od każdego kolejnego mieszkania. 5. Podatek katastralny dla mieszkań inwestycyjnych. 6. Ulgi i nagrody dla deweloperów za udział w MdM. 7. Podwyższyć standard w akademikach + prywatne akademiki. 8. Sprzedaż mieszkań dopiero po ukończeniu inwestycji. 9. Ułatwić młodym uzyskanie kredytu, łatwiejszy dostęp do wiedzy. 10. Planowanie osiedli aby były samowystarczalne tak jak kiedyś. 11. Walka z konikowaniem, czyli kupowaniem pod odsprzedaż drożej. 12. Wymagana działalność i licencja z egzaminem na prowadzenie najmu. W przypadku wynajmu na pokoje pozwolenie na prowadzenie hotelu, bo taka jest prawda, że to miniakademiki lub minihotele pracownicze. Potrafisz Polsko!

    Odpowiedz
  • paranoic sheep(2020-03-24 16:38) Zgłoś naruszenie 34

    ale straszonko w pełni widzę.

    Odpowiedz
  • obraz armii(2020-03-21 12:48) Zgłoś naruszenie 37

    Wojsko w Białobrzegach. Pracownik ochrony w budce 1m/1m wypisuje przepustkę,dotyka dokumentów interesanta , jednym długopisem pisze ochroniarz i podpisuje gośc. Żadnej odległości,żadnej maseczki,żadnych rękawiczek,żadnej zezynfekcji

    Odpowiedz
  • Tomtim(2020-03-26 06:04) Zgłoś naruszenie 20

    Czy wiadomo co było przyczyną śmierci tych ludzi? Niestety ale żadne źródła w żadnych mediach nie podają takiej informacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-03-20 18:22) Zgłoś naruszenie 24

    G. prawda .

    Odpowiedz
  • Gregory (2020-03-20 13:55) Zgłoś naruszenie 11

    Powinni *

    Odpowiedz
  • Polak (dzisiaj 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jest 38milionów ludzi. 1436 gra teraz w ruletkę o życie z COVID-19 . 16 osób przegrało. Wygrało osób ? (ilu ktoś wie) Czemu nigdzie nie podają. Gdy się zarażę to tylko wyleczenie mnie interesuje z tych dwóch opcji (śmierć/wyzdrowienie).

    Odpowiedz