"W województwie łódzkim mamy trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą młodych mężczyzny i kobiety oraz kobiety w średnim wieku. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. To osoby między 20. a 45. rokiem życia. Ich stan jest dobry" - poinformowała w niedzielę po południu rzeczniczka wojewody łódzkiego.

Do tej pory służby wojewody doniosły o w sumie 18 potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19, z czego 10 ujawniono w sobotę. Wszyscy pacjenci przebywają w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Większość z nich - oprócz dwóch kobiet w średnim wieku - to młodzi ludzie, jest też dwoje nastolatków. Ich stan jest określany jako dobry.

Pod nadzorem epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1675 osób, objętych kwarantanną - 611, a hospitalizowanych jest 56 osób. Dwutygodniową kwarantannę rozpoczęła m.in. ok. 50-osobowa grupa uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej w Łęczycy, która w nocy z soboty na niedzielę powróciła autokarem ze szkolnych praktyk organizowanych w Hiszpanii. Większość uczniów i ich rodzin zadecydowała o odbyciu kwarantanny w budynku szkoły.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono w sumie u 119 osób. Trzy z nich zmarły. (PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska