Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

12.03.2020, 12:17; Aktualizacja: 12.03.2020, 13:00
Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia 1

Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia 1źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Zmarła pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Jest nią 57-lenia mieszkanka Poznania – poinformował na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (54)

  • cielec(2020-08-11 02:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby ktos to czytal, to kobieta byla chora na raka i wlasnie z tego powodu zmarla... dlaczego? Po 4 miesiacach chyba to jasne.

    Odpowiedz
  • Civil(2020-03-13 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna osoba !!!! Żarcik jakiś ludzie gdzie ta straszna śmiertelna epidemia ????!!!!!????? Ile osób umiera w Polsce na sepsę i czy to już jest epidemia sepsy?! Jacie .....rdolę ludzie obudźcie się !!!!

    Odpowiedz
  • Kinga(2020-03-13 03:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam słów napisałam komentarz, i się nie pojawił beznadziejna strona. 😕

    Odpowiedz
  • Megix(2020-03-13 00:55) Zgłoś naruszenie 00

    Skąd ten wirus kto jest odpowiedzalny za błąd?

    Odpowiedz
  • ********(2020-03-12 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego brak info nt zmarłej w Łodzi?

    Odpowiedz
  • Nik(2020-03-12 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jak czytam te komentarze to żal mi jest Polaków ale nie stety jak w każdym kraju są madrzy i głupi.Rzadu nie mogę zrumiec dlaczego nie zamknął granic nie wprowadzał kwarantanny dla wszystkich co wracali -IDIOTYZM A teraz nie zamknie sklepów ina 2-3 tyg i byłby święty spokój zakaz wychodzenia bezsensu spotkań zero itp itd zakupy w sklepach małych najpotrzebniejsze rzeczy każdy w miseczkach rękawiczkach po 2-4 osoby raz na tydz pomalować wszystko i nie byłoby problemu po ok 3 tyg ale trzeba decyzji mądrych A nie bać się opinii społeczeństwa od czego mamy wojsko ??? Niech rozwoza żywność

    Odpowiedz
  • gosth(2020-03-12 22:30) Zgłoś naruszenie 83

    a... może ktoś zacznie wyjasniać.... skad ten wirus????? komu to uciekł z laboratorium????

    Odpowiedz
  • Lasu (2020-03-12 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    Bierzmy przykład z Tajwanu....

    Odpowiedz
  • Maciej(2020-03-12 22:01) Zgłoś naruszenie 12

    Ludzie sami też są winni A nie rząd co rząd ma za nas myśleć? Żart jakiś od dawna wiemy o koronawirusie i co z tego jak i tak dalej dużo ludzi jeździło chociażby na wczasy ferie itp od tak bo mieli na to chęć nie ważne czy Polak czy Włoch po prostu żaden nie wykazał się minimum rozumu ja z rodziną zrezygnowaliśmy z wyjazdu na ferie i co z tego jak inni nam zagrażają i tyle na temat mówili oszczegali A ludzie olewka bo każdy niezniszczalny A teraz płacz.... poczekajcie tydzień z podziwu nie wyjdziemy jak przeżyjemy pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adamo(2020-03-12 21:53) Zgłoś naruszenie 130

    Ten wirus dotarł do nas szybciej niż paczka z aliexpress

    Odpowiedz
  • Kasia(2020-03-12 21:52) Zgłoś naruszenie 94

    Istna parodia.Choroby były,są i będą .Ludzie umierali i będą umierać.Niepotrzebne sianie paniki .Ludzie sami się wykończą robiąc popłoch a nie zaden koronowirus.

    Odpowiedz
  • Tylko człowiek(2020-03-12 21:46) Zgłoś naruszenie 84

    A ile osób w tym czasie zmaro w szpitalach np. w Poznaniu na inne schorzenia "0"?

    Odpowiedz
  • P(2020-03-12 21:30) Zgłoś naruszenie 112

    Mówicie o kwarantannie dla wszystkich . A co z lekarzami , pielengniarkami i np z opiekunami osób starszych w domach opieki ????? Hm ciężka sytuacja .......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asasas(2020-03-12 20:11) Zgłoś naruszenie 1211

    Nie zwalajcie na rząd jak się co nie który pięknie to też pewnie wina Dudy co się nie stanie to wina rządu .Adamowicz zabił to było na PIS nie na tego co organizował i nie zatrudnił porządnych ochroniarzy do kas powinno się ustawiać pojedynczo a nie kolejka jeden na drugim stoi .Sami jesteśmy nie odpowiedzialni

    Odpowiedz
  • Jajaja(2020-03-12 19:11) Zgłoś naruszenie 1814

    Pan i Pana koledzy panie Duda są odpowiedzialni w dużej mierze za to z jaką szybkością rośnie ilość zarażonych. Spóźniona reakcja i brak możliwości testów i obserwacji ludzi, którzy wrócili z terenów zagrożenia. Do tego zezwalacie na masowe imprezy kościelne. Proponuję żebyscie w wypadku zarażenia byli leczeni tylko i wyłącznie opłatkiem. Wasza pycha nie zna granic

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Olo(2020-03-12 18:54) Zgłoś naruszenie 286

    Zdecydowanie powinni zamknąć granice dla przyjeżdżających.Osoby z wynikiem pozytywnym same wróciły zza granicy ,albo miały kontakt z kimś kto zza granicy przyjechał.Brawo za decyzję dla Trumpa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A(2020-03-12 18:46) Zgłoś naruszenie 11

    Dzisiaj chciałam się zarejestrować do przychodni telefonicznie ...pani która odebrała powiedziała że nie ma takiej możliwości proszę przyjść jutro rano o 7 godzinie do kolejki może mi się uda

    Odpowiedz
  • Pit(2020-03-12 18:11) Zgłoś naruszenie 151

    Kondolencje dla bliskich zmarłej .

    Odpowiedz
  • Emilianek Lulek(2020-03-12 17:36) Zgłoś naruszenie 2713

    To sa jakies jaja. Czemu Polska nie zamknela granicy naszego narodu gdy tylko zjawil sie Koronawirus w Europie wtedy trzeba bylo nikogo nie wypuszczac i wpuszczac do Polski . A przeciez Chiny pokazaly jak on Smiga i w ciagu doby czysci planete z paru setek ludzi. JESTESMY ZGUBIENI . Brak Specyfikow ochronnych itp. DO CZERWCA to nie bedzie gdzie kogos izolowac a juz nie wspomne o zniknieciu tego Cichego Mordercy jak 06.2020 moze nie byc 40 stopni upalu i skad ta pewnosc ze to go ruszy wogole jak i nie bylo Zimy Zycze wszystkim powodzenia i zdrowia w walce z tym syfem . A to kieruje do wszystkich skloconych Narodow Ziemia Ma Dosc Naszego Uzbrojenia i zachowania sie w stosunku do niej A przeciez to jest Dom wszystkich Ludzi i Stworzen . Wyrazy Wspolczucia dla osob ktore stracily bliskich i dla ntych ktorzy sa zainfekowani. Bedzie dobrze badzmy dobrej mysli Modlitwa nam moze ppmoze . Pa

    Odpowiedz